VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

6.10.2017

Hosté přehlídky divadel budou neokoukaní, říká nová vedoucí kulturního střediska

Bučovice /ROZHOVOR/ – Do křesla vedoucí bučovického informačního a kulturního střediska usedla Lucie Janíčková ze Šaratic loni v červenci po poměrně bouřlivém období. Z postu byl údajně kvůli neshodám s vedením města odvolaný Josef Brychta, který se do infocentra následně vrátil. Nicméně pracoviště opustil dlouholetý zaměstnanec Josef Bouda. Mimochodem zakladatel Ochotnického festivalu Miroslava Doležala.

6.10.2017

Na usedlosti pracovali pět let. Teď je druhou nejlépe opravenou památkou v kraji

Kučerov – Zemědělskou usedlost v Kučerově na Vyškovsku koupili manželé Dvořákovi v roce 2011. Tehdy byl objekt zcela zdevastovaný. Dům opravili podle tradičních postupů. Naučili se práci s hlínou, dřevem i kovářské práce. Jejich pětiletá snaha budovu obnovit a zanechat jí historický ráz jim tento týden vynesla druhé místo mezi nejlépe opravenými památkami jižní Moravy.

5.10.2017

První majitelé vyplavených bytů ve Vyškově dostali peníze od pojišťovny

Vyškov – Částečné náhrady se dočkali lidé z panelového domu v Dukelské ulici ve Vyškově. Jak už Deník Rovnost informoval, po opravě střechy a následných letních deštích zůstaly desítky bytů vytopených a jejich obyvatelé se dožadovali odškodnění.

5.10.2017

V Hostěrádkách-Rešově prodloužili smlouvu s obecní policií

Hostěrádky-Rešov - I příští rok bude v Hostěrádkách-Rešově působit obecní policie. Novou smlouvu zastupitelé schválili na svém posledním zasedání. „Loni se nám po pětiletém vyjednávání podařilo dohodnout s Újezdem u Brna, aby u nás působili jejich strážníci. Jsme s nimi spokojení, a proto jsme chtěli další roční smlouvu,“ vysvětlil starosta Zdeněk Petráš.

5.10.2017

Sůl v menu? V některých restauracích obsahuje jídlo i trojnásobek normy

Blanensko, Vyškovsko – Dva dny nesolit a odpustit si také uzeniny, sýry, paštiky či konzervy. K takovým omezením stačí třeba jediný oběd v místní restauraci. Menu v Záložně v Boskovicích totiž podle nedávno zveřejněných výsledků hygienické kontroly pětinásobně překročilo doporučenou obědovou dávku této pochutiny. Nešetří s ní ani kuchaři v ostatních kontrolovaných podnicích.

4.10.2017

OBRAZEM: Vyškovské matky podpořily nošení dětí v šátcích. Pochodem

Vyškov – Přibližně pětatřicet matek s dětmi v šátcích mohli ve středu po poledni potkat lidé na cestě od vyškovské knihovny do Smetanových sadů. Akce Nosíme ve Vyškově, jejímž prostřednictvím chtěly ženy poukázat na výhody kontaktního rodičovství, se ve městě konala už podruhé.

4.10.2017

Začala sezona tanečních. Zájem je přibližně stejný jako loni, převažují děvčata

Vyškovsko, Blanensko - Naučí se nejen klasické tance, ale i základy společenského chování. Středoškolákům právě začala sezona tanečních. A o kurzy je zájem. „Byla to skvělá zkušenost, díky tanečním se nemusím na plesech stydět. Měli by do nich chodit všichni,“ míní Petr Novotný z Vyškova, který taneční kurzy navštěvoval předloni.

4.10.2017

Priorita památkářů? Arkády bučovického zámku. Oprava potrvá až čtyři roky

Vyškovsko, Blanensko – Zatímco se laik kochá nad jejich krásou, oko odborníka vidí velké nedostatky. Arkády, které ze tří stran obklopují nádvoří zámku v Bučovicích, se mají dočkat zásahu restaurátora. „Sloupy jsou poškozené zejména ve směru do nádvoří. To souvisí s působením vlivů prostředí i se strukturou kamene,“ informovala mluvčí Národního památkového ústavu Dagmar Šnajdarová.

3.10.2017

Děti z Holubic vyhrály soutěž ve sběru baterií. Na žáka připadalo sedm kilogramů

Holubice - Krajskou soutěž ve sběru použitých baterií vyhrály děti z mateřské a základní školy v Holubicích. Při akci nazvané Recyklobraní vybraly v druhém pololetí nejvíce baterií v průměru na žáka. S necelými sedmi kilogramy na jednoho se umístily na prvním místě.

3.10.2017

Kvůli opravám radnice přestěhovali část úředníků. Do centra Bonaparte

Slavkov u Brna - Podatelnu, pokladnu i bytový a finanční odbor najdou od úterý obyvatelé Slavkova u Brna na nové adrese. Úředníci se z kanceláří městského úřadu přemístili do Společenského centra Bonaparte. Důvodem je kompletní oprava elektroinstalace ve spodním patře radnice.

3.10.2017

Výlovy rybníků začaly. Kapři stojí i přes velké sucho stejně jako loni

Blanensko, Vyškovsko – Vůně pečených ryb, pivo a všude kolem bláto. Výlovy rybníků, které jsou pro mnohé velkým celodenním lákadlem, začínají. Na tradiční podzimní podívanou zvou rybáři z Blanenska i Vyškovska.

2.10.2017

Houbař se ztratil v lese. Patnáct hodin ho hledalo čtyřicet policistů i vrtulník

Podomí – Pohřešovaný byl od soboty. Od půlnoci z neděle na pondělí ho hledali také policisté. Tehdy příbuzní dvaašedesátiletého houbaře strážcům zákona oznámili, že se muž nevrátil z lesa. V pondělí po druhé hodině odpoledne tak nad Podomím létal policejní vrtulník.

1.10.2017

Ruprechtovské hody překvapily vystoupením dětí. Poprvé tancovaly v párech

Ruprechtov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Hlavně se nedívejte do publika, ať vás neznervózní, kolik přišlo lidí. Tak zní instrukce, které v sobotu odpoledne dostávají děti od ředitelky mateřské školy v Ruprechtově Hany Voščekové. Od posledního srpnového týdne trénovaly tance na ruprechtovské Václavské hody. Od chvíle, kdy se před kulturním domem předvedou zvědavému publiku, je dělí doslova pár minut.

29.9.2017

Opraví betonovou hráz rybníka v Olšanech. Roky ji ničí zamrzající voda

Olšany - Opravit část rybníka nad obcí se chystají ještě letos v Olšanech. Podle starostky Dany Křížové je hráz betonová, takže se v zimě po zamrznutí vody její povrch ničí.

29.9.2017

Silničáři upravují povrch cesty v Bohdalicích-Pavlovicích. Omezí riziko smyku

Bohdalice-Pavlovice – Upravit povrch silnice proti smyku. To je hlavní cíl prací, do kterých se ve čtvrtek pustili silničáři v Bohdalicích-Pavlovicích.

29.9.2017

Test veřejných toalet: na Vyškovsku je to bída

Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Najít v centru Blanska veřejné záchody není snadné. Bílá budova je ukrytá za rohem mezi ulicí Rožmitálova a náměstím Svobody. V okolí navíc chybí směrovky. Otevírací doba je ve všední dny od osmi do pěti odpoledne. O víkendu je otevřené jen dopoledne v sobotu.

28.9.2017

Hřiště ve Chvalkovicích na Hané už je hotové. Chybí jen obrubníky

Ivanovice na Hané - Stavbu nového dětského hřiště v ivanovické místní části Chvalkovice na Hané dělníci dokončili nedávno. Momentálně už zbývá dodělat jen poslední úpravy.

27.9.2017

Provizorní most od Kojátek zmizí. Silničáři se pustili do stavby přeložky

Kojátky - Za sebou mají téměř deset let příprav a komplikované výkupy pozemků. Důvod? Vyrovnat dvě nebezpečné zatáčky, zbavit se provizorního mostu a napřímit část silnice mezi Vyškovem a Bučovicemi. Nedávno vyškovští silničáři konečně zahájili stavbu 1,6 kilometru dlouhé přeložky u Kojátek.

27.9.2017

Z pošty vznikne penzion. Nejdřív však až za dva roky

Rousínov - Má narušenou statiku, její zdi se rozestupují, chybí trámy a strop se propadá. Starou poštu v Rousínově na Vyškovsku už dlouho nikdo za ozdobu tamního Sušilova náměstí pokládat nemůže. Jak Deník Rovnost informoval, zhruba před rokem zastupitelé rozhodli o její rekonstrukci.

27.9.2017

Z Brna do Vyškova vypraví i noční spoj. Pojede o půl jedné

Vyškovsko, Blanensko – Vyrazit na koncert a po půlnoci se domů vrátit autobusem. Možnost, kterou cestující z Brna do Vyškova nemají. Od desátého prosince se to má změnit. Brněnští radní v úterý informovali o novém autobusu, který v pátky a soboty vyjede od hlavního nádraží půl hodiny po půlnoci.

26.9.2017

V obcích už se lépe dýchá. Díky novým kotlům

Blanensko, Vyškovsko - Křtiny na Blanensku s nástupem podzimního počasí pravidelně dusil smog. Lidé tam topili ve starých kotlech, které znečišťovaly ovzduší. „Bylo tu špatně vidět a smog. Letos se nám lépe dýchá,“ připomněl tamní starosta František Novotný. Situace se zlepšila díky kotlíkovým dotacím.

26.9.2017

Ve Velešovicích staví nové hřiště. Lidé si zahrají tenis i basketbal

Velešovice - Nové venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem začali stavět ve Velešovicích. „Hotovo má být do konce roku. Nabídne možnost zahrát si například volejbal, tenis nebo basketbal,“ řekla starostka Zdeňka Šprtová s tím, že novinka vyjde přibližně na tři miliony korun.

26.9.2017

Squash ve Vyškově? Sportovní centrum znovu otevře

Vyškov - Jezdit za sportem do desítky kilometrů vzdálených měst. Takový byl v posledních téměř čtyřech měsících úděl vyškovských hráčů squashe a badmintonu, ačkoliv centrum pro tyto sporty ve městě stojí. Od začátku června ale bylo zavřené. 

25.9.2017

Špatné osvětlení? Ve Zbýšově se připravují na opravu lamp

Zbýšov – Nové veřejné osvětlení se chystají zavést ve Zbýšově na Vyškovsku. „Do konce roku chceme lampy dokončit alespoň v ulicích, které jsou špatně osvětlené. Postupně však plánujeme opravit je v celé obci,“ uvedl starosta Zbýšova Jaroslav Žalkovský.

25.9.2017

Starostové si polepší, někteří i o více než deset tisíc

Blanensko, Vyškovsko – Se zvědavostí nahlédnou v polovině února starostové a uvolnění místostarostové do svých výplatních pásek. Díky stoupající průměrné mzdě a také pozměněnému systému odměňování si totiž od ledna platově polepší.

24.9.2017

Šaratičtí jednají o dotacích na rozšíření školy. Už nevyhovuje

Šaratice - Rozšířit školu a dostavět víceúčelovou halu plánují v příštím roce v Šaraticích. „Právě jednáme o dotacích a přípravě projektové dokumentace na rozšíření základní školy. Její dnešní podoba je už nevyhovující,“ sdělil starosta Šaratic Karel Kalouda.

24.9.2017

Hovězí, vepřový, zvěřinový? V Marefách lidé ochutnali i afrodiziakální guláš

Marefy /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Dřevo praskající pod kotlíky, vůně masa a koření linoucí se všude okolo. Dlouhá fronta lidí i přesto, že se právě pořádně rozpršelo. „Mám rád guláš. Kdo vlastně ne? Jezdím na podobné akce často,“ říká David Kozel ze Slavkova u Brna, který právě dostal degustační misku a přemýšlí, od kterého týmu pokrm ochutná jako první. Je sobota dopoledne a bučovická místní část Marefy žije soutěží o nejlepší guláš.

23.9.2017

OBRAZEM: Jaké to je být policistou? Fyzické testy zvládli tři zájemci ze sedmi

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Prověřit si sílu i rychlost. Zvládnout kliky, angličáky, běh na jeden kilometr. Nejen to bylo úkolem sedmi zájemců, kteří využili možnosti přihlásit se k fyzickým testům na workshopu Policistou na zkoušku. Ten se konal v pátek v areálu vyškovského stadionu. 

23.9.2017

Správa železnic opraví tři nejhorší nádraží Vyškovska. Spolknou desítky milionů

Vyškovsko - Stará fasáda a nevzhledné interiéry. Tak nyní vypadá horní vlakové nádraží v Křenovicích. Lidé, kteří ze stanice pravidelně jezdí, z toho radost nemají. Jednou z nich je Marie Jörková. „Na interiér už jsem si zvykla, není to vyloženě hrozné. Horší je vnějšek budovy, který by nutně potřeboval alespoň novou fasádu,“ zhodnotila žena.

23.9.2017

Děti si v zoo vyrobí i mošt. Od středy můžou na noční prohlídky dinoparku

Vyškov – Konec léta a čas sklizně oslavují ve vyškovském zooparku každoročně. I letos se tak návštěvníci můžou těšit na tradiční akci věnovanou plodům podzimu. A některé i sami zpracují. „Zájemce zapojíme do výroby moštu, pečení bramborových placek. Vyzkoušejí si i práci s cepem a mletí obilí,“ pozvala pracovnice zooparku Hana Vymazalová na Podzimní póť, která se v areálu koná v sobotu od půl třetí odpoledne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT