„Na úřadu práce jsem už dva roky. Od té doby, kdy jsem skončila školu. Přes léto je určitě víc příležitostí k nalezení práce, ale spíš jen v souvislosti s brigádami. Obvykle si přivydělávám točením zmrzliny. Klasickou smlouvu o zaměstnaneckém poměru je ale těžké sehnat," pokrčila rameny Zemanová.

Práci si brzy bude shánět i Dominik Konečný. „Právě jsem dostudoval a chci si naposledy užít volno. Vím, že hledat práci teď není zrovna jednoduché. Ale doufám, že v září najdu uplatnění jako dělník v některé z vyškovských firem," svěřil se Konečný.

Podle údajů úřadu práce počet nezaměstnaných absolventů na Vyškovsku ve srovnání s loňským rokem vrostl. „Máme jich o dvě stě osmnáct víc než loni," potvrdil ředitel úřadu Jan Marek. Meziměsíčně jich však ubývá, což podle něj svádí k optimismu. „Jenom za poslední měsíc klesl jejich počet skoro o šedesát, a to na současných dvě stě dvaatřicet. Toto číslo je ale klamné. Mnoho lidí, kteří opustili školy, si ještě užívá poslední prázdniny, a na úřad práce se přijdou zapsat až po nich," přiblížil ředitel.

Právě takový postup však nedoporučuje. „Šance na rychlé umístění je hlavně u těch, kteří se po práci začnou ohlížet okamžitě po opuštění školy, podstatně větší. Čím dřív se zaevidují, tím větší je pravděpodobnost, že se pro ně brzy najde vhodné pracovní místo," konstatoval Marek.

Na Vyškovsku stále platí, že větší šanci na uplatnění mají absolventi technických oborů. Potvrzují to i místní podniky. „O ty máme zájem vždycky, v poslední době jich je totiž nedostatek. V této věci například spolupracujeme se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm v Sochorově ulici ve Vyškově. Máme odsud několik velmi šikovných zaměstnanců. V poslední době se ale potýkáme s tím, že její absolventi chtějí pokračovat dál na vysokou školu. Sehnat čerstvé maturanty je proto čím dál těžší," uvedla například personální ředitelka vyškovské společnosti Hestego Eva Vavrouchová.

V souvislosti s poptávkou přes léto nabírají nové pracovníky i firmy, které zajišťují zakázky pro lesníky. „My sice žádné zaměstnance nebo brigádníky na léto nenabíráme, jako státní podnik máme pouze dlouhodobé pracovníky, ale podstatnou část činností pro nás zajišťují soukromé firmy. Ty jsou samozřejmě nucené nabírat zaměstnance podle aktuálního množství zakázek. Jejich objem přes léto je z naší strany určitě vysoký, takže lze předpokládat, že na toto období potřebují na lesní práce víc zaměstnanců než třeba v zimě," uvedl šéf bučovické lesní správy Otakar Pavlík.

Jak ale tvrdí mladí, pracovních míst v okrese je málo.

To připouští i vyškovský úřad práce. „V současnosti máme v evidenci pouze dvě stě dvanáct volných pracovních míst. Na jedno tak připadá průměrně dvacítka nezaměstnaných. To samozřejmě nejsou dobré vyhlídky," doplnil Marek.

Optimističtější informace naopak má v souvislosti s mírou nezaměstnanosti. „Ve vyškovském regionu v současnosti dosahuje 6,2 procenta. S tímto výsledkem jsme nejlepším okresem v Jihomoravském kraji, kde je kde je bez práce 7,8 procenta lidí. Ve srovnání s celorepublikovými údaji si pak vedeme ještě lépe," zmínil ředitel vyškovského pracovního úřadu.

Meziměsíčně počet nezaměstnaných ke konci uplynulého měsíce podle jeho informací klesl o čtyřiasedmdesát lidí. To ovlivnily hlavně sezonní práce, jejichž nabídka je na Vyškovsku pestrá. „Je poměrně běžné, že nezaměstnaných je v létě měně než v zimě. To souvisí se sezónními pracemi v zemědělství, lesnictví nebo stavebnictví. Vyškovsko v tomto ohledu není výjimkou. Na druhou stranu to ale není rozhodující. Nejdůležitější je vliv najímání nebo propouštění v důsledku plnění konkrétních obchodních zakázek," vysvětlil Marek.