Velký zájem je o už tradiční dvoudenní jezdecký tábor, který pořádá vyškovské středisko Maják. I letos byl brzy plný: přihlásilo se čtrnáct zájemců. „Poprvé tábor bude v areálu v Boškůvkách, kde je příjemné a bezpečné prostředí,“ řekla vedoucí střediska Ludmila Nováková. Děti si vyzkouší nejen jízdu na koni, ale také se v převlecích indiánů nebo rytířů naučí historii.

Ilustrační foto
Školení, rady mentorů. Program pomůže začínajícím podnikatelům nastartovat firmu

V Blansku chystá Dům dětí a mládeže dvě jednodenní akce. Na čtvrtek naplánovali výlet do Boskovic, kde si děti zahrají laser game. „Máme už plno, ihned se přihlásilo třicet dětí,“ uvedl pořadatel Jakub Kostka. V pátek se děti naučí vyrábět ozdoby z dýně při oslavě Halloweenu.

Někteří rodiče však dávají přednost rodinným výletům. „Na letní tábory děti jezdí, ale na podzim chceme být všichni spolu,“ uvedl Dušan Hradil ze Slavkova u Brna na Vyškovsku.

Právě kvůli menšímu zájmu musel blanenský klub Ratolest zrušit plánovaný kemp. „Přihlásilo se jen pár dětí. Ptali jsme se i rodičů, kteří děti posílají na letní tábory, ale většinou už měli jiné plány,“ uvedla vedoucí klubu Pavla Šimková.

Ilustrační foto.
Důchodci na jižní Moravě mají jedny z nejnižších penzí. Musí vyžít s 11 tisíci

ADAM LUKŮVKA