Příjem žádostí i distribuce voucherů je on-line prostřednictvím aplikace Aktivní město. Na projekt Vyškov vyčlenil dva miliony korun. „Může se týkat až čtyř a půl tisíce seniorů, což je skoro čtvrtina města. Velice dobře si uvědomujeme, jak je pro ně současná doba ekonomicky náročná. Novinkou hodláme přispět k aktivnějšímu trávení jejich volného času,“ prohlásil místostarosta Vyškova Karel Goldemund.

Jde nicméně o pilotní projekt. Hradit vstup nebo například nákup permanentky bude možné v Aquaparku Vyškov, Knihovně Karla Dvořáčka, Městském kulturním středisku Vyškov či ZOO PARKu a DinoParku Vyškov.

Zástupci radnice připomněli, že projekt se osvědčil například v Olomouci nebo v některých pražských městských částech. „Jedná se primárně o podporu seniorů, kterým chceme nabídnout hezké zážitky. Ty ale můžou prožít třeba se svými vnoučaty, takže i tímto směrem lze voucher uplatnit. Jednoduše necháváme na lidech, ať si sami rozhodnou, kde a jak příspěvek utratí,“ upozornil místostarosta.

Poukázku ukáží na pokladně

Poukázka s QR kódem bude vytištěná nebo v mobilu. Držitel ji ukáže a využije přímo na pokladně daného zařízení, z patnácti set se vstupné odečte. „Peníze je nutné utratit do devadesáti dnů od registrace, jinak možnost uplatnění zaniká. Minimální částka, kterou takto lze uhradit, je padesát korun. Dotyčný může příspěvek vybrat jednorázově nebo jej uplatňovat postupně,“ informoval Goldemund.

Projekt potrvá do konce kalendářního roku, případně do vyčerpání rozpočtu. „Zároveň ale například lze, že si senior na konci prosince zakoupí lístek na divadlo, které se uskuteční až příští rok,“ upozornil vyškovský místostarosta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třaskavá noc ve Vyškově. Muzejní nádvoří zabrali šermíři i ohňová show

Zdroj: Deník/Stanislav Mrázek

Registrace zájemců a příjem žádostí tak bude pokračovat na ZDE od prvního června až do jednatřicátého prosince.

„Vnímáme, že někteří senioři mohou mít s registrací problém. Vytipovali jsme proto dvě místa, kde jim rádi pomůžeme: Knihovnu Karla Dvořáčka a Turistické informační centrum Vyškov. Stačí, aby s sebou měli občanský průkaz. Voucher si odnesou v papírové formě,“ řekl Goldemund.

Poznáte obec na Vyškovsku?
Historické památky i fotbal. Zkuste, jestli poznáte obec na Vyškovsku

Podstatné bude, jak se novinka osvědčí. „Pokud se projekt ukáže jako životaschopný, podobnou podporu nabídneme i v příštím roce. Počet zapojených subjektů se může postupně rozšířit. Zároveň budeme chtít podpořit další skupiny, kterých se současná ekonomické situace nepříjemně dotýká, například rodiny s dětmi,“ dodal.