„Do města budou vjíždět po půl hodinách. První ve dvě odpoledne, poslední ve tři. Z preventivních důvodů máme na neděli naplánované posílení hlídek městské policie. Kvůli zajištění veřejného pořádku," uvedla mluvčí Vyškova Petra Bezdomniková.

Podle dostupných informací většině Čechů průjezd nevadí. Přesto prosakují zprávy, že se chystají blokády. „Pokud k něčemu takovému dojde, bude se situace řešit operativně. Pro případ, že průjezd zkomplikuje nehoda na trase, jsou naplánované objížďky," zmínil mluvčí Generálního štábu Armády České republiky Jan Šulc.

Ve všech třech zastávkách, kde vojáci přenocují, jsou v plánu statické ukázky techniky americké armády. Lidé je můžou očekávat mezi pátou a sedmou večer. „Uskuteční se před hlavním vchodem do kasáren," přiblížila mluvčí vyškovské vojenské posádky Monika Nováková. Jak už dřív uvedla, vojáci budou ubytovaní stejně jako čeští na internátě. „Jíst budou v naší jídelně, k večeři nejspíš budou mít klasický český řízek," řekla Nováková.

Američané přijedou do města směrem od Drysic. Projedou Pustiměří a přes Radslavice zamíří do kasáren ve vyškovské místní části Dědice. Město opustí v pondělí o půl desáté ráno.