Veronika Jaklová, 20 let

zaměstnankyně České pojišťovny, Hlubočany
Pár dárků jsem již nakoupila, ale většina mě teprve čeká. Nejčastěji dávám kosmetiku nebo to, co zrovna potřebují moji blízcí. Chystám se do vánočních dárků investovat přibližně tři tisíce korun, tedy zhruba stejnou částku jako loni.


Josef Novák

50 let, důchodce, Brno
Nákupy nechávám vždy na poslední chvíli. Mám sice pár nápadů, ale raději počkám. Vždy se snažím dát věci, které jsou zrovna potřeba, ale to se může ještě změnit. Bohužel nemohu utratit tolik peněz jako loni, takže nakoupím dárky v hodnotě nejvíce dvou tisíc korun.


Lucie Šimáčková

20 let, studentka, Luleč
Všechny dárky jsem ještě nekoupila, zatím mám asi polovinu. Zbytek obstarám příští týden, protože kvůli učení do školy se dříve k nakupování nedostanu. Moje rodina není velká, takže nemusím utrácet mnoho peněz. Myslím, že letos nakoupím přibližně za 1500 korun.


Olga Vlčková

75 let, důchodkyně, Vyškov
Nenakupuji dárky již několik let. Mám pět vnoučat a bohužel nedokáži vybrat vhodné dárky. Nikdy se jim nezavděčím. Proto každému z nich dávám raději peníze. Je to tak lepší. Většinou ode mě každý dostane pět set korun.Martin Sigmund

20 let, student, Vyškov
Ještě jsem žádné dárky nekoupil, ale chystám se k tomu tento víkend. Většinou objednávám dárky z internetu. Na Vánoce dávám hlavně věci, které moji blízcí potřebují. Ještě nevím kolik peněz za dárky utratím, ale asi tolik, kolik budu mít.


Robert Burian

31 let, nezaměstnaný, Drnovice
Letos jsem ještě žádné dárky nekoupil, ale nápady už mám. Vždy se snažím darovat něco originálního. Bohužel ale, protože nemám práci, tak si nemohu dovolit utratit moc peněz. Loni byla situace lepší.