DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Jako horký brambor si přehazují policisté podle slov Jiřího Antla z Ruprechtova jeho případ se dvěma olomouckými lichváři. Věc se táhne už bezmála čtyři roky a stále nemá rozuzlení.

Všechno začalo tím, že jeho manželka s dcerou uzavřely s neznámými lidmi půjčku na několik stovek tisíc. Protože ovšem nedaly jednu splátku, hrozilo, že jejich dům půjde do dražby. Jenomže smlouva připadala Antlovi podivná. Pustil se tedy do pátrání.

Zjistil, že jeho příbuzné ji sepsaly s podvodníky. Žádal proto opakovaně o pomoc policii. „Dodnes je však případ na začátku. A nedávno se navíc vyskytla další skutečnost, která mi moc nenahrává. Exekutor, jehož podpisy lichváři falšovali, zemřel,“ uvedl Jiří Antl.

Soud už sice stihl zrušit dražbu jeho domu, zvládl ovšem také vydat jednomu z lichvářů zástavní právo na stavení. „Na toto rozhodnutí jsme však podali žalobu. Dokud soud nevydá další stanovisko, nemůže nikdo náš dům prodat,“ vysvětlil Antl.

Mezičasu tedy využívá k tomu, aby dokázal, že jde opravdu o podvodníky. Nedávno proto znovu oslovil vyškovské policisty, aby mu pomohli. Ti kauzu znovu otevřeli. Potvrdila to mluvčí krajských policistů Andrea Procházková. „Podle slov vyšetřovatele, který má tento případ na starosti, se Jiří Antl dostavil s novými skutečnostmi. Věcí se tedy opět začneme zabývat,“ informovala Procházková.

Vyškovští policisté ovšem předali, tak jako před lety, případ olomouckým kolegům. Ti podle Antlových slov případ opět uzavřeli. „Sdělili mi, že se věcí nebudou zabývat, protože smlouva byla ověřená ve Vyškově, ne v Olomouci,“ řekl Antl.

Jeho slova se včera redakci Vyškovského deníku Rovnosti nepodařilo ověřit. Mluvčí olomoucké policie nebyli k zastižení.

Antl však stále věří, že případ bude mít dobrý konec. Nedokáže si totiž představit, že by se ze dne na den ocitl bez střechy nad hlavou. Stále má totiž v rukou důležitý dokument, kterým je potvrzení již zemřelého olomouckého exekutora Bohumíra Krestýna. „K exekutorskému zápisu jsem nevydal souhlas. Je tedy neplatný,“ uvedl ve svém potvrzení Krestýn.

Kromě toho, že požádal o pomoc policisty, Antl se chystá v nejbližších dnech podniknout ještě další krok. „Obrátím se na exekutorskou komoru. A to už v příštím týdnu. Jsem dokonce odhodlaný psát do Štrasburku, abych dokázal, že je moje rodina v právu,“ nechal se slyšet Antl.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU