Veselý, který astronomii studoval a na hvězdárnu dřív dlouhodobě docházel, považuje naopak krok města za velmi přínosný. „Dinopark, který je pod zooparkem, a hvězdárna spolu úzce souvisí, vždyť se spekuluje o tom, že vymření dinosaurů způsobil pád meteoritu. A v situaci, do které dostalo hvězdárnu současné vedení, ani jiné řešení, jak hvězdárnu aspoň nějakou dobu zachovat, není,“ tvrdí Veselý.

Vědí to podle něj všichni zúčastnění. „To, že veřejně tvrdí něco jiného, je kvůli osobním zájmům, dezinformování a profesní a politické kolegialitě,“ prohlásil Veselý.

Hvězdárny prý mají sloužit hlavně k propagaci astronomie. „Vědecká práce bývá na některých větších hvězdárnách jen jejich další činností. V situaci, kdy na nic nejsou peníze, je jasné, že město nebude dávat miliony na činnost, která umožňuje snadný přivýdělek několika lidem, ovšem pro ostatní má nulový efekt,“ podotkl Veselý.

V hvězdárně ve Vyškově totiž prý nejde o vědeckou práci. „Ta má mít nějaký konkrétní vědecký úkol, hmatatelné výsledky, publikované články. Nic z toho však vyškovská hvězdárna nemá,“ rozčílil se Veselý.

Pokud jde o výuku astrofyziky, provoz dinoparku ji údajně rušit nebude. „Vysokoškoláci mají v létě prázdniny, a dinopark má hlavní sezonu právě v létě. Hvězdy se navíc pozorují v noci, kdy je dinopark prázdný,“ dodal Veselý.

Ředitel hvězdárny Hájek však s Veselým nesouhlasí. „Řekl bych, že i když tvrdí opak, není úplně obeznámený se situací. Od doby, kdy tam býval, se toho hodně změnilo. Naše práce na hvězdárně je jednoduchá možná pro pana Veselého, ale jinak ne,“ prohlásil Hájek.

Veselého argumenty jsou podle něj scestné. „Dinopark funguje od dubna do října. Květen a červen je přitom období, kdy studenti získávají materiál pro ročníkové práce. V létě navíc podle smlouvy s univerzitou chystáme soustředění pro nultý ročník,“ popsal Hájek.

Nejdůležitější je prý navíc fakt, že nikdo z města nezdůvodnil, proč zařízení, které funguje dva roky bez problémů jako organizační složka města, chce radnice převést pod něco jiného.

Vedení města tvrdí, že chce hvězdárnu přiblížit lidem. „Změna má logickou návaznost. V první řadě jde o stejný areál, v té druhé chceme hvězdárnu více zpopularizovat, více nabídnout široké veřejnosti. Přijde mi efektivní, aby sloužila víc lidem, třeba i přes den,“ vysvětlil převod vyškovský starosta Jiří Piňos. Večerní režim i vědecká práce mají zůstat ve hvězdárně zachované.