Taková je dlouhodobě situace v Komenského ulici v Ivanovicích na Hané. Jejím obyvatelům nedávno došla trpělivost a sepsali žádost o pomoc s řešením nevyhovujícího stavu. „Obchodník zabírá místa na parkovišti pořád a to je věčně plné. Nájemníci domu včetně něj obsadí plochu čtyřmi osobními auty, on navíc dodávkou. Tím zaplní téměř celé parkoviště," poukázala Danuše Novotná, která se pod žádost, která má fungovat jako petice, podepsala.

Jejím cílem je, aby radnice obchodníka přinutila používat pro parkování průjezd jeho domu. Dokument se už dostal do rukou ivanovických zastupitelů a řešili ho na posledním zasedání. „Poprosil jsem strážníky, aby s obyvateli domu promluvili. Mají průjezd, kde můžou parkovat minimálně s dodávkou. Místo toho v něm mají skladiště a odpad," sdělil, co pro řešení situace udělal, starosta města Vlastislav Drobílek.

Situace by se podle něj měla podstatně zlepšit v příštím roce, kdy bude Ředitelství silnic a dálnic opravovat silnici I/47 procházející městem. „Příští týden máme se zástupci podniku jednání. Chceme se s nimi domluvit na vytvoření ještě několika míst před starou radnicí," dodal starosta.