První obvinění policisté muži sdělili už na letos na jaře. „On přesto pokračoval v dalších krádežích a vloupáních, a to i v době nouzového stavu. V dubnu a květnu se vloupal do několika aut v Ivanovicích na Hané a ve Vyškově, za což mu hrozí až osm let vězení,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Série vloupání a krádeží podle policistů začala na přelomu loňského a letošního roku. „Už koncem listopadu ukradl pánské jízdní kolo v hodnotě přes třicet tisíc korun. Majitel je na pár minut nechal připoutané u sloupu veřejného osvětlení u vyškovského nádraží. Na přelomu roku se pak obviněný vloupal do několika aut na Vyškovsku, kde kradl osobní věci nebo menší hotovost,“ dodala mluvčí.

Podle policistů vykradl v té době také několik prodejen například v Pustiměři a Ivanovicích na Hané a několik domů. „V Rousínově mu šlo především o peníze, ve Vyškově si vyhlédl rozestavěný dům, kde ukradl hlavně nářadí,“ přiblížila Musilová.

Z podílnictví na několika případech policisté viní i šestadvacetiletou ženu, recidivistovu známou. „K několika krádežím ho dovezla autem. Jelikož v té době měla zákaz řízení, čelí obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí,“ konstatovala mluvčí.

Stejné obvinění policejní komisař ostatně připsal i do seznamu provinění dvaatřicetiletého muže. „Koncem května odcizil na parkovišti ve Vyškově osobní auto citroën. Ačkoliv měl zákaz řízení, přijel s ním počátkem června na benzínku do Rousínova, kde ukradl mobily z otevřeného auta. Vyškovští strážníci pak auto našli o pár dní později v jedné z vyškovských ulic. Našli jsme v něm i kameru ukradenou krátce před ním z auta v Nemojanech,“ dodala mluvčí.

Ve vykrádání aut podle policie muž pokračoval až do června ve Vyškově, na Blanensku a v Brně. „Celkem způsobil škodu přes 400 tisíc korun, z toho čtvrt milionu činila škoda na odcizených věcech. Většinu z nich stihl prodat, ale například zmíněné ukradené auto a některou elektroniku jsme vrátili majitelům,“ uzavřela Musilová.