Na konci února bylo bez práce 3111 osob, v polovině března jich úřad evidoval o sto patnáct víc. Za prvních čtrnáct dní uplynulého měsíce se zvýšila i míra nezaměstnanosti, a to ze 6,7 procentního bodu na 6,98.

Nejvíc nezaměstnaných z vyškovského okresu je na Bučovicku. „Ve srovnání se stejným obdobím roku 2008 se počet uchazečů zvýšil o sto sedmadvacet osob. Míra nezaměstnanosti v tomto mikroregionu je 8,4 procentního bodu. Lidí bez práce je na Bučovicku víc než šest set šedesát,“ informoval Úřad práce ve Vyškově prostřednictvím svého zpravodaje.

Stejně tak na Vyškovsku míra nezaměstnanosti, která se tam zastavila na 7,2 procenta, převyšuje celookresní průměr. K jeho snížení tak nejvíc přispívá Slavkovsko s 5,4 procentního bodu. Tato oblast má také nejméně nezaměstnaných, a to pět set třiapadesát.

V některých obcích je ovšem nezaměstnanost podstatně nižší než celookresní a celostátní průměr. Jedná se například o Nížkovice, Křižanovice a Orlovice. Nejnižší nezaměstnanost vykazuje Březina, Rybníček, Nové Sady, Pustiměř, Rešov a Podomí. V těchto vesnicích nepřekročila čtyřprocentní hranici. Naopak nejvyšší je v Malínkách, kde přesahuje 24 procent.