Cílem je pomoc onkologicky nemocným dětem. „V obou městech se poběží souběžně. Zatímco v německém Döbelnu se akce letos koná už po čtrnácté, Vyškov se do ní zapojí vůbec poprvé. Mezi městy zároveň zajistíme on-line videopřenos," prozradila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Štafetový běh pro tříčlenná družstva na oválu stadionu sportovního areálu potrvá jednu hodinu, startuje se v pět odpoledne. „Jednotlivá tříčlenná družstva jsou složená z žáků a přátel pořádající školy, zapojit se může také široká veřejnost. Střídají se klasicky jako při štafetě. Každého běžce podporuje jeho sponzor, kterým může být rodič, prarodič, přítel, známý nebo třeba zástupce firmy, a který předem smluvně potvrdí sponzorský dar na libovolnou finanční částku. Konkrétně od padesáti korun nahoru," popsal charitativní akci ředitel vyškovské školy Václav Klement.

Zdůraznil, že jde o nesoutěžní setkání. „Smyslem je pomoc dobré věci. Z projektu chceme udělat každoroční tradici," připomněl ředitel.

Sumou, kterou daruje, dotyčný podpoří Nadační fond dětské onkologie Krtek při Fakultní dětské nemocnici Brno Černá Pole. Částku pak musí do třiceti dnů odeslat na nadační konto, které bude uvedené na sponzorské smlouvě. „Na závěr akce symbolický šek s vybranou částkou nadačnímu fondu předáme," upřesnila Bezdomniková.

Vydávání startovacích čísel začne zítra od půl čtvrté, přihlášky je možné podávat i na místě, a to do čtvrt na pět.