U příležitosti světového běhu harmonie putovala pochodeň z Blanenska do obce Račice – Pístovice, pak do Nemojan, Tučap a Komořan. V šestnáct hodin dorazila do Dražovic. Tam s ní chvíli běžely děti z tamní základní školy, které si při této příležitosti přichystaly provizorní výstavu obrázků.

„Akce má být příležitostí podpořit myšlenku spolupráce a harmonie mezi lidmi nejrůznějších přesvědčení, kultur a profesí,“ řekla ředitelka základní školy v Dražovicích Marie Hrubá. Dražovické děti proto nakreslily na plakáty, co si pod porozuměním představují.

Do setkání se může zapojit každý, stačí poponést pochodeň několik kroků nebo může běžce povzbudit.

Z Dražovic štafeta pokračovala přes Letonice a skončila vpodvečer ve Slavkově u Brna.

Zítra vyběhnou účastníci ze Slavkova v devět hodin ráno od radnice na Palackého náměstí směrem na Křenovice. Před výběhem bude krátký doprovodný program s žáky slavkovských základních škol. Po půl desáté se běžci objeví v Křenovicích. Štafetu pak převezmou zástupci sousedního okresu a pochodeň poputuje postupně na Slovensko. Světový běh harmonie má tradici už od roku 1987. Letos se do něho zapojilo přes sto zemí. Bližší informace na www.worldharmonyrun.cz .