Lampy budou podle ivanovického starosty Vlastislava Drobílka umístěné po celé trase chodníku, který do místní části vede. „Lidem na cestu posvítí čtrnáct lamp s LED osvětlením," přiblížil Drobílek s tím, že novinka vyjde městskou kasu na dvě stě tisíc korun.

Šlo o jeden z někdejších podnětů chvalkovického osadního výboru. Jedním z důvodů, proč o osvětlení usiloval, byla bezpečnost dětí. Ty například v zimním období musely z ivanovické základní umělecké školy chodit domů potmě. V místě se navíc, jak poukazovalo už minulé vedení města, často pohybovali nepřizpůsobiví obyvatelé.

Cestu tak měly lampy osvětlovat právě už v minulém volebním období. „Protáhlo se ale zpracovávání projektové dokumentace. Proto k realizaci můžeme přistoupit až nyní," vysvětlil ivanovický starosta.

Navzdory čekání je osadní výbor spokojený. „Místní chodník poměrně hodně využívají, takže se těšíme, až bude osvětlení hotové. Cesta tak bude pro naše obyvatele příjemnější a hlavně o dost bezpečnější," zhodnotil předseda chvalkovického osadního výboru Bohumil Čumpl.