Podle jeho slov už myslivci mají hotový projekt a podařilo se jim získat územní rozhodnutí. „Teď se budeme snažit získat dotace. Tedy pokud bude vypsaný nějaký titul, do kterého bychom se mohli přihlásit," podotkl Seitl s tím, že celá akce vyjde přibližně na jeden milion korun. „Je to pouze odhad, rozpočet ještě nemáme kompletní," doplnil.

Rybník, který u Nevojic vznikne, bude napájený dešťovou nebo spodní vodou. „Nebude mít žádný přítok," zmínil zástupce myslivců.

Nevojice nejsou zdaleka jedinou obcí na Vyškovsku, kde má vzniknout biocentrum. Jedno například v současné době vzniká u Dražovic. „Práce začaly v únoru a pokračují podle počasí," potvrdila dražovická starostka Miloslava Svobodová.

V katastru obce tak vznikne nový rybník, v jehož okolí přibudou stromy i keře. Ty ovšem vedení vesnice plánuje vysadit až na podzim. Akce by měla být podle dřívějších slov starostky hotová do konce roku. Stavba vyjde na dva miliony čtyři sta tisíc korun. Obec ji celou zaplatí z peněz, které získala darem od jedné z firem v okrese.