Na rozdíl od jiných firem, které v poslední době zaměstnance spíš propouští, Bioveta přibírá nové. „V roce 2009 firma zaměstnávala 320 pracovníků, letos jejich počet dosáhl 448,“ uvedla vedoucí úseku reklamy společnosti Hana Vránová.

Společnost momentálně prodává veterinární léky a přípravky do celého světa. „Export loni přesáhl prodej výrobků na českém trhu. Obchodní aktivity zaměřujeme nejen na zavedené trhy střední a východní Evropy, ale přidáváme k nim nové marketingově atraktivní státy podle konkrétních produktů,“ upozornila Vránová.

Firma tak expanduje třeba do Japonska nebo na Filipíny. „V Japonsku mají zájem o hormony, na Filipínách o vakcíny pro prasata, psy a kočky. Zájem je i ze strany Spojených arabských emirátů, Dánska, Mexika nebo Austrálie,“ dodala Vránová.

Společnost Bioveta vznikla už v roce 1918 jako Státní ústav pro rozpoznání zvířecích nákaz a výrobu očkovacích látek. V roce 1951 se přejmenoval na Biovetu, v té době vzniklo i jeho současné logo. Na letošní rok plánuje firma výstavbu nové biotechnologic­ké haly.