Na problém upozornila jedna z obyvatelek Klobouček prostřednictvím rubriky Neduhy umístěné na internetových stránkách bučovické radnice. „V Kloboučkách žijeme už devatenáct let a stále je problémem cesta u ulice Záhumenní přes potok směrem do centra. Denně tudy lidé chodí na procházky, děti do školy a školky, a když se jim pak podíváte na boty, je na nich nános bahna," postěžovala si žena, která problém se znečištěnými botami zažívala velmi často na vlastní kůži. A to když dojížděla do práce. „Styděla jsem se, jak tam přicházím špinavá," doplnila obyvatelka Klobouček.

Havarijní stav

Přitom poukázala na dezolátní stav cesty. „Když jsem šla k volbám do budovy mateřské školy, málem jsem si zlomila nohu, a to jsem poměrně mladá. Je potřeba tento stav změnit. Doufám, že se po tolika letech nějaké řešení najde a nedočkáme se jen odbytí," dodala žena.

Podle vedoucího odboru životního prostředí a stavebního úřadu bučovické radnice Miloslava Babyráda, který má řešení bučovických neduhů na starosti, se už jeho kolega případem zabývá. „Záležitosti se věnuje pracovník, který má na starosti dopravu. Místní šetření se ještě vzhledem k nepříznivému počasí nekonalo, ale určitě se zajede na místo podívat a podle toho rozhodne, jak dál postupovat. Přesně nevím, jak to tam vypadá. Podle všeho jde o zpevněnou cestu, která působí potíže. Pokud by mělo jít o menší vysprávku, oprava by mohla být reálná v dohledné době a zaplatili bychom ji z peněz vyčleněných na drobné opravy," vysvětlil Babyrád.

Jestliže však zaměstanec úřadu nazná, že půjde o větší akci, bude se jí muset začít zabývat odbor územního plánování, rozvoje a investic. „Řešení situace by se pak zřejmě protáhlo. A bylo by určitě dražší," vzkázal Babyrád obyvatelům Klobouček.