Cedule tak z dotčených ulic v úterý dopoledne zase zmizely. „Bohužel počasí nám nedovolilo začít podle harmonogramu. První týden tak vypouštíme, snad začneme v pondělí na sídlišti Osvobození, v Pionýrské ulici a v ulici Antonína Zápotockého," vysvětlila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Centrum města však bez úklidu nezůstane. „Ještě zatím nevíme, jakým způsobem budeme čistit ulice dotčené odložením. Je několik možností, například uklízet je po večerech nebo jednotlivé ulice rozmělnit v termínech ostatních lokalit. Přece jen nechceme centrum města nechávat úplně na konec," zdůraznila mluvčí.

Přesné informace ještě město zveřejní na svých internetových stránkách. Prozatím tam tak lidé můžou najít harmonogram čištění od pondělka do konce měsíce. Kvůli počasí muselo město zrušit i kulturní program na jarních trzích na náměstí.

Také ve Slavkově u Brna dělá opakované sněžení při úklidu problémy. „Sice už jsme začali, ale museli jsme ho pozastavit. Radost nám to samozřejmě nedělá, protože kvůli tomu už máme čtrnáct dní skluz oproti běžným rokům," podotkl ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Město tak stihlo uklidit zatím jen polovinu pěších cest. Na silnice zatím musí jen se zimní údržbou. „Snažíme se aspoň nepoužívat inertní materiály jako je štěrk a písek. Znovu začneme, jakmile nám to počasí dovolí, ale protože je na dnešek zase hlášené sněžení, obávám se, že tenhle týden to už nebude," doplnil Lánský.