Místní už si tak nebudou muset kvůli hodovému průvodu půjčovat kroje za velké peníze. Vedení obce se totiž rozhodlo pokračovat ve shánění dotací, aby mohlo nechat ušít vlastní.

„První sadu šatů dostali vloni obyvatelé Manerova, na letošní hody půjdou ve vlastních taky Bohdaličtí. Bude jich přibližně třicet a vyjdou zhruba na dvě stě tisíc. Polovinu zaplatí krajská dotace, zbytek dodá obec,“ informoval radní Bohdalic Jiří Novotný.

Nové kroje se budou jen nepatrně lišit od manerovských, které lidé můžou vidět velmi často na tamních dětech ze souboru Koštéř. „Budou trošku zdobnější. Ale zase ne tak, jak to obvykle u hanáckých bývá. To si kvůli poloze obce snad ani nemůžeme dovolit. Je to taková chudší varianta,“ naznačil s úsměvem bohdalický radní.

Pánové budou mít žluté kalhoty a modré nebo fialové vesty. Svobodné dámy bílé sukně a červené korduly, vdané můžou mít sukně v jiné barvě a tmavší vesty.

Poprvé se Bohdaličtí předvedou v nových krojích na letošních hodech, které se budou konat v polovině srpna. Podle Novotného přibývá lidí, kteří si nechávají šít hanácké šaty za vlastní peníze.