Film dává nahlédnout do zákulisí porad, kde se kampaň vymýšlela. „Unikání je náš film v tom, že kolega Kvapil byl současně klíčovým poradcem Michala Horáčka, takže měl opravdu jedinečný přístup kamkoliv,“ poukazuje režisér.

Důležitou složkou je také hudba. Soundtrack tvoří písně s Horáčkovými texty. „Dostávají se tak do nového kontextu a stávají se komentářem děje,“ vysvětluje producent, který nový film představí také divákům v rodné Vyškově.

Zájemci se na premiéře potkají i s jeho tvůrci. „Promítání plánujeme na sobotu, od osmi hodin v kině Sokolský dům ve Vyškově. V debatě budu odpovídat já i přímo Michal Horáček,“ láká Procházka.

Ilustrační foto.
Zloděje plechů už dopadli. Recidivistovi hrozí tři roky za mřížemi

Jako producent a režisér pracuje už více než dvacet let. Naposledy uspěl s dokumentárním filmem Planeta Česko, který ukazuje přírodu tak, jak jí mnozí neznají. „Máme v kinech už téměř sto tisíc diváků, takže se mezi dokumenty blížíme k vrcholu historických tabulek návštěvnosti,“ chlubí se.

Tento týden za dokument Planeta Česko získal nominaci na Českého lva. A je toho víc. „Máme dokonce nominaci na Evropský dokument pro děti a mládež. Udílení cen je už za dva týdny na festivalu Berlinale,“ uvádí.

Za pár týdnů čeká Procházku další premiéra. Na jaře to bude krátký film režiséra Jana Haluzy První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli,“ dodává.