„Uvedou titul Šašek a syn s Bolkem a Vladimírem Polívkovými v hlavních rolích, znovu spolu vystoupí v úterý. Diváci se mohou ve Slavkově rovněž těšit na středeční uvedení bláznivé komedie Srnky s Josefem Poláškem, Miroslavem Sýkorou, Romanem Blumaierem a Pavlem Šimčíkem,“ informoval za divadlo Michal Adamík. Čas ani místo se nemění. Vstupenky zájemci zakoupí na webu Zámku Slavkov.

Životem protřelý král šašků patří k nejoblíbenějším Polívkovým postavám. Děj hry Šašek a syn navazuje a Šaška a královnu, kde známý herec vystupoval po boku Chantal Poullain. Diváci v představení uvidí, jak se vypořádá s pověřením převýchovy mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já.

Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek. „Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin,“ charakterizuje postavu Boleslav Polívka.