Po celý víkend bude farma nabízet výstavy, divadelní představení včetně Variace na chlast v podání herce Bolka Polívky, koncerty a projekce nového českého film Roming. V neděli se navíc bude konat také výstava chrtů.

Jezdci na starobylých kolech osmadvacátého července změří síly při čtvrtém mistrovství republiky. Závod odstartuje na zámku ve Slavkově. Podle organizátora závodů Zdeňka Sendlera se lidé mohou těšit na mnoho kuriózních bicyklů včetně vysokých kol a drezín.

„Zatím máme na startovní listině 120 jmen, je mezi nimi i známý jezdec Josef Zimovčák, držitel rekordů, který na historickém kole vyjel třeba na Tour de France,“ uvedl Sendler.

Mistrovství doprovodí výstava historických tříkolek. K raritám patří italská tříkolka s dřevěnými koly z roku 1875 nebo dětska rikša z Austrálie.

Každý, kdo v minulých letech prožil aspoň jednu z recesistických akcí valašského krále, jako například soutěže v chytání much, lapání stínu, házení flinty do žita, hon na klauny a další, si určitě letošní ročník Olšany Open nenechá ujít.