„V současné době máme v zoo samičku, která čeká na samce z Tenerife. Nějaké amazoňany máme také v sekci jihoamerických papoušků a máme v plánu je přemístit do nově chystané expozice," prozradil ekonomický ředitel.

Celkem by jich mělo být čtyřicet. Dvacet párů v přibližně desíti až jedenácti druzích. „Není to ovšem vůbec levná záležitost. Jeden takový amazoňan může stát i sto tisíc korun, například zrovna ten tenerifský. Ani čekací doba není nijak krátká, trvá klidně i rok. Než se nám tedy podaří dát celou expozici dohromady, bude to nějakou dobu trvat. Ale byť i jen s několika druhy ji chceme otevřít do podzimu," upozornil Škrhák.

Nepůjde však o jedinou novinku, na kterou se můžou turisté těšit. Zoologická zahrada připravuje nové parkoviště. „To chceme mít také hotové do září. Půjde o velkou plochu. Projekt má rozpočet zhruba sedm set tisíc korun," zmínil Škrhák.

V současné době bošovická papouščí zoo vlastní kolem stovky ptáků. „Letos v lednu nám zahnízdily i některé druhy arating a už se dokonce vylíhla i mláďata, která jsou také k vidění," lákala ředitelka zoo Hana Škrháková Pádková, která se pochlubila loňskou desetitisícovou návštěvností.

Letos také můžou návštěvníci hned u vstupu pozorovat pět expozic s amazónky bělobřichými západními.