Bošovičtí současně uvítali papouška mnišího, nový druh získali naopak právě z Prahy. „Zamíří do nově připravované expozice. Papoušci mniší jsou jediným druhem papoušků, kteří nehnízdí v dutinách, ale staví si hnízdo z větviček a prutů,“ řekl Bojanovský.

Provozovatelé soukromé zoo navíc redakci prozradili, že letos mají od čtyř párů párů druhu kogna smaragdová jižní už celkem čtrnáct mláďat. Podle nich ale zatím ještě zůstávají s rodiči v hnízdní dutině, která je pro ně dočasným bezpečným úkrytem před světěm.

Bošovická zoo dlouhodobě spolupracuje se zahradami v tuzemsku i v zahraničí. „Mimo tu pražskou naši papoušci putovali do Zoo Tábor, kde se zabydlely Aratingy sluneční, do brněnské zoo dorazili Kakadu bílý a andulky vlnkované v původní barevné formě. Naši papoušci jsou od loňského roku také v Loro Parku na Tenerife, kde je největší papouščí sbírka na světě. Konkrétně mají od nás Amazónky šupinkaté a Amazónky běločelé,“ zmínil Bojanovský s tím, že se jedná pouze o některé z mnoha příkladů.

Papouščí zahrada je otevřená v Bošovicích na Vyškovsku denně od desíti do sedmnácti hodin. „Zoo jsme už letos navštívili a je moc krásná. Přejeme hodně úspěchů v chovu a spoustu návštěvníků,“ přála zoo v reakci na ohlášené úspěšné odchovy třeba Zdeňka Macková.

Právě v pátek totiž zoo ohlásila úspěšný odchov tří mláďat arating slunečních, které návštěvníci obdivují pro jejich krásné zbarvení i neustálou aktivitu. V červenci po úspěšném odchovu pak uvítali pracovníci zoo další trojici mláďat papoušíčka žlutolícího.