David oslovil kapelu už letos v březnu se zájmem o nazpívání nové verze jejího doposud největšího hitu Kde si včera bol, se kterým už nasbírala s klipem na youtube více než osm a půl milionu shlédnutí. Skladbu nejdříve zmodernizoval a společně ji s chlapci nazpíval. „Natolik se mu zalíbila, že ji vložil na své nové CD s názvem Funky, které už brzy bude na světě,“ usmívá se mladý hudebník.

Při natáčení songu se dohodli na dalším prohlubování spolupráce. Damian s Karlem letos zamířili jako doprovod na Britterm Tour Michala Davida, které se konalo ve sportovních halách po celé republice. „Byl to dobrý nápad, protože naše společné vystoupení mělo u fanoušků obrovský ohlas. Navštívili jsme řadu měst,“ říká Janeček.

Patřily mezi ně kromě Brna i Ostrava, Liberec nebo České Budějovice. Po pěti letech hraní a zpěvu se tak posunuli na novou úroveň. „Každé vystoupení jsme si moc užívali a poznali mnoho skvělých lidí, vždy jsme byli připraveni. Po skončení turné se nám Michal David za krátko znovu ozval a nabídl koncertování v O2 areně,“ vysvětluje Janeček.

Letošní rok navázali s bratrem spolupráci také s rapperem Refew. „Brzy natočíme videoklip nejen s ním, ale také s Michalem Davidem. Hrnou se nám zkrátka příležitosti a to je dobře, protože hudba je náš svět,“ pochvaluje si hudebník.

Štěstí měli bratři i v posledním ročníku známé televizní soutěže Československo má talent, kde se prozpívali až do živě vysílaného finále. Navzdory velké nervozitě tady sklízeli chválu od porotců v čele se zpěvačkou Martou Jandovou nebo zpěvákem Jakubem Prachařem.

Za sebou už navíc mají řadu vystoupení na sousedním Slovensku. „Vzpomínáme tam na super akci v Trnavě, kde pořadatelé nosili naše trička s názvem skladby Kde si včera bol,“ říká Janeček.

Ve svém volnu tráví čas tak, že cestují s bratrem na různá místa, aby tam nasbírali novou energii. O zážitky se dělí se svými věrnými fanoušky na sociálních sítích. „Vzrůstající popularita ale nemá žádný vliv na náš soukromý život,“ zdůrazňují.

V jejich širokém repertoáru zájemci naleznou nejen vlastní skladby, ale také velmi známé písně, kterými se při živých vystoupeních snaží potěšit všechny věkové kategorie. Uplynulé roky vyjížděli na koncerty, ale i společenské akce jako svatby nebo soukromé oslavy.

Dvojice talent zdědila i po jejich otci, který se muzice věnuje už řadu let. Karel Janeček starší je také i nadále součástí Romstar Vyškov, kde se svým synům stará především o hudební doprovod a další podporu.