„Nejlepší službou na našich webových stránkách je podle mě geoportál, který jsme zprovoznili před několika měsíci. Zatím máme službu vypůjčenou, ale budeme ji kupovat. Jde o aplikaci, pomocí které si lidé můžou na mapě vyfiltrovat například sítě nebo pozemky ve vlastnictví města. Podle mě jde pro naše obyvatele o velmi praktickou věc," připomněl bučovický starosta Radovan Válek.

V letošním roce by podle jeho slov radnice chtěla zdokonalit některé služby, jako je třeba rozesílání novinek. „Rádi bychom také zprovoznili posílání textových zpráv upozorňujících na nedoplatky," přiblížil Válek.

Mezi šesticí přihlášených v kategorii měst pak druhé místo získal Vyškov, třetí náleží Veselí nad Moravou. Okresní město se na předním místě umístilo už poněkolikáté.

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola. Vyškov navíc uspěl i v kategorii Elektronická služba, skončil na společném druhém až třetím místě se svou Mobilní verzí stránek webu. „Někdy požadavek na informování o všem v obci nebo městě naráží na nepřehlednost a velkou směsici aktualit. Přesto je potřeba ocenit velkou snahu věnovanou vlastním internetovým prezentacím. Určitě i odkazy na turistické a jiné zajímavosti dokáží obec velmi dobře prezentovat a případně přilákat i návštěvníky," zhodnotil předseda krajské poroty Jan Forbelský.