Kdo to v Bučovicích moc dobře nezná, může mít velké problémy, aby se dostal na nějaké konkrétní místo. Motoristé odjinud postrádají u křižovatek ukazatele s názvy ulic.

„Zrovna minulý týden jsem Bučovicemi projížděl. Potřeboval jsem najít Sadovou ulici. Ptal jsem se lidí a nikdo mi nedokázal poradit. Asi až třetí člověk mě konečně navedl. Autem hodně jezdím a z vlastní zkušenosti vím, jak je město přehledné, když má ukazatele. V Bučovicích ale chybějí,“ postěžoval si třeba Petr Dvořák z Olomouce. Směrovky postrádají i místní. „Místní rodáci, nebo lidé, co tu bydlí už dlouhá léta, se tímto problémem zřejmě nezabývají. Ale mně šipky s názvy ulic opravdu chybějí, protože jsem se do Bučovic přistěhovala nedávno. Připadám si tu jako Alenka v říši divů,“ svěřila se například Ludmila Tvrdíková.

Opoziční zastupitelé na tento problém upozorňovali na posledním zasedání. „Město je značené hrozným způsobem. Kdo není místní, tak se nemůže v Bučovicích nikdy vyznat. Je to otázka peněz, ale určitě by bylo možné požádat o dotace,“ prohlásil zastupitel Radovan Válek.

Podle něj si město zbytečně dělá špatnou vizitku. „Myslím si, že je to opravdu podstatný nedostatek, ne banalita. Značení by se mělo vyřešit. Zmiňovala jsem se o tomto problému na posledním zasedání. Spousta menších měst ukazatele s názvy ulic má a výborně se osvědčily,“ připojila se zastupitelka Jana Vlachová.

Ta dodala, že je to dobrý prostředek, který napomáhá řidičům v orientaci. „Pokud se nepletu, tak se potíže s informačními tabulemi neprojednávaly poprvé. Osobně si myslím, že starostka je sama nakloněná, aby se vyřešily,“ doplnila Vlachová.

Starostka Bučovic Šárka Šilerová připustila, že ukazatele v Bučovicích opravdu chybí. Pro tápající řidiče ale moc dobrou zprávu nemá. „K řešení tohoto problému se nestavím zády. Moc dobře vím, že orientační systém asi nejvíc postrádají řidiči. V budoucnu ho chceme samozřejmě zavést, ale přesně ještě nevím kdy. Je to běh na dlouhou trať,“ naznačila starostka.

Problém je podle vedení města v nedostatku peněz. „Myslím si ale, že město se je pokusí sehnat, co nejdřív to půjde. Je to otázka minimálně půl milionu korun,“ uvedl bučovický místostarosta Oldřich Holásek.