Dosavadní vedoucí bučovické kultury Josef Brychta, který měl kvůli prohranému výběrovému řízení opustit svou pozici, nakonec zůstává. Důvodem jeho setrvání je skutečnost, že vítězka výběrového řízení odmítla na pozici nastoupit.

V pořadí druhé výběrové řízení na pozici vedoucího bučovických kulturních zařízení vyhrála Leona Foltýnová z Morkovic. „Paní Foltýnová nakonec na pozici vedoucího bučovické kultury nechtěla nastoupit, takže jsme se dohodli s druhým nejlepším kandidátem, kterým byl pan Brychta,“ uvedl starosta města Radovan Válek.

Skutečnost, že nadále povede bučovickou kulturu, potvrdil i sám Brychta. „Podepsal jsem pracovní smlouvu na dobu neurčitou,“ řekl.

Bučovickou kulturu čekají pod staronovým vedením určité změny. „Přibudou nějaké nové akce. Radnice má o vedení kultury a jejím fungování určitou představu, na které jsme se dohodli,“ podotkl Brychta.

Starosta považuje Brychtu za dobrého organizátora, ovšem nelíbilo se mu, do jaké míry musel v minulosti do řízení odboru zasahovat. „Očekávám, že když zadám vedoucímu rámcový úkol, tak si s ním dokáže poradit a nemusím věnovat další čas tomu, abych mu vše detailně vysvětloval,” řekl už dříve Válek.

Podle jeho představ

Nyní věří, že nově bude kultura fungovat podle jeho představ. „S panem Brychtou jsme se dohodli, že dostane konkrétní zadání, které bude ve své funkci plnit tak, aby odbor fungoval podle požadavků radnice,“ uvedl Válek.

Opoziční zastupitel a ředitel Základní školy 710 Bučovice Aleš Navrátil Brychtovo setrvání vítá. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože myslím, že vedoucí kultury pracuje v rámci svých možností dobře. I když nakonec pan Brychta zůstal na své pozici hlavně kvůli odstoupení vítězky řízení, věřím, že radnice vzala v potaz také ohlasy lidí, kteří se za něj postavili,“ uvedl Navrátil.

V současnosti vedení bučovických kulturních zařízení připravuje plán akcí na příští rok. „Na příštím zasedání zastupitelé města projednají rozpočet na příští rok, takže po něm budeme moudřejší. Dozvíme, kolik peněz budeme mít příští rok k dispozici,“ dodal Brychta.

Jak minulý měsíc informoval Vyškovský deník Rovnost, výběrová řízení na post vedoucího kulturních zařízení ve městě uspořádala radnice poté, co rozdělila Správu sportovních a kulturních zařízení města na dva samostatné odbory. Bučovičtí radní se navíc v poměru čtyři ku jedné shodli, že jim nevyhovuje dosavadní způsob vedení bučovické kultury.

V souvislosti s odvoláním se objevily spekulace, že za touto snahou stojí nevyřízené účty z posledních komunálních voleb. Ty ovšem starosta města jednoznačně popřel. Že by bylo na místě odvolání Brychty odmítali také zástupci dalších opozičních táborů Dagmar Janíčková a Zdeněk Koudelka. Za svého kolegu se navíc postavil druhý čelní představitel bučovické kultury Josef Bouda.