„Rovněž se jedná o stavbu, která půjde do dražby. V loňském roce jsme koupili rohový a třetí dům, teď máme zájem ještě o ten mezi nimi. Získat bychom ho měli během první poloviny letošního roku. Na kolik nás vyjde, ještě nevím. Peníze na koupi zatím nemáme vyčleněné, což ale vyřešíme rozpočtovým opatřením, až to bude aktuální," přiblížil bučovický místostarosta Jiří Horák.

Podle jeho slov stavbu čeká stejný osud jako první dvě odkoupené. „Máme v plánu nechat zbořit všechny tři. Kdy k tomu dojde, zatím netuším. Záležet bude na tom, kdy se nám podaří koupit prostřední dům. Potom teprve můžeme začít vyřizovat povolení k demolici," nastínil Horák.

Pozemky pod nimi si ovšem radnice ve svém vlastnictví s velkou pravděpodobností neponechá. „Zřejmě je jako jeden celek nabídneme jako stavební parcelu," zmínil místostarosta.

Ještě donedávna jeden z domů obývali Romové, na které si sousedé stěžovali zejména kvůli jejich hlučnosti a také drobným krádežím. Protože měli objekt užívat neoprávněně, rozhodla se ho radnice koupit. Obyvatelé dům opustili ještě předtím, než se dostal do vlastnictví města.