Částka, za kterou areál hodlají koupit, je sedmadvacet milionů korun. „Před dvěma třemi lety ho majitel nabízel za trojnásobek, chtěl patnáct set za metr čtvereční. Nyní ho prodává za necelých pět set za metr čtvereční. Pokud bychom areál nekoupili my, nikdo jiný to neudělá,“ uvedl starosta Bučovic Jiří Horák.

Proč brněnská společnost Nafea, která areál vlastní, cenu tak výrazně snížila, její zástupce Marek Hauke nedokázal okomentovat. „Nemám k tomu žádné informace,“ sdělil.

Areál bývalého ÚP· Společnost Nafea koupila areál po bývalém UP v Bučovicích v roce 2007.
· Komplex chtěla přebudovat, zůstalo však jen u plánů.
· Bučovicím prodává areál za 27 milionů korun.


Celková částka, na kterou má koupě včetně vyčištění areálu vyjít, se pohybuje okolo padesáti milionů korun. Město si na ně vezme úvěr. Podle Horáka koupě nebude vzhledem k současné ekonomické situaci pro město zatěžující. „Budeme splácet zhruba šest milionů ročně,“ dodal Horák.

Se záměrem koupit areál souhlasila i opozice. Ruku pro tak včera zvedl například zastupitel Zdeněk Koudelka, ačkoliv si myslí, že s bývalým UP město kupuje i problémy. „Řekl bych, že demolice bude trošku dražší, než jak se nyní předpokládá. Už třeba kvůli ekologickým zátěžím, které tam můžou být,“ okomentoval Koudelka. Co se týká případných neočekávaných komplikací, mají Bučovice podle starosty dostatečnou finanční rezervu v městském rozpočtu.

Srovnat areál se zemí pak Bučovičtí chtějí do roka od koupě. „Pozemky plánujeme vyčistit, zasíťovat a parcely nabídnout pro stavbu domů. Tím se nám také vrátí peníze, které do areálu vložíme,“ plánuje starosta.

Že město záměr schválilo, oceňuje například Ludmila Pavlíková. „Byla jsem nervózní, jak hlasování dopadne, protože objekt je opravdu jen pro ostudu. Je třeba s ním už konečně něco udělat,“ zhodnotila Pavlíková.

VÍC SI PŘEČTETE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÝCH NOVIN