Opravy už se podle ředitelky školy Dagmar Klementové blíží ke konci. „Závěrem ledna by měli být dělníci s pracemi hotoví. Na obnovu střechy naváže výměna oken. Máme ji naplánovanou na jarní prázdniny," informovala Klementová.

Kvůli tomu také vyhlásila na dva dny před oficiálním volnem ředitelské. „Pro naše žáky bude škola uzavřená už od 7. února. Budeme muset udělat nějaké přípravy a k tomu je potřeba, aby budova zůstala prázdná. Doufám, že dělníci zvládnou okna vyměnit během prázdnin, abychom zase stihli třídy připravit na výuku," uvedla ředitelka.

Podle ní pak školu čeká ještě oprava fasády. „Přesně nevím, kdy začne, ale vedoucí odboru územního plánování, rozvoje a investic Roman Seitl nám slíbil, že do konce roku bude stavba jako nová," připomněla Klementová.

Budova je víc než sto let stará. Jak se před časem Klementová zmínila, kromě zateplení, které není díky tlustým zdím potřeba, je nutné zrekonstruovat snad všechno. Podle Seitlových slov by se stavba měla dočkat také odvodnění a úpravy vstupu.