Zástupce okresního města najdou lidé v pavilonu P, a to v sobotu od desíti hodin ráno do šesti hodin večer. „Pracovnice Turistického informačního centra Vyškov zájemcům nabídnou informace, suvenýry a propagační materiály o městě, včetně novinkových materiálů," přiblížila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Vyškov se zapojí i do doprovodného kulturního programu. „Na pódiu pavilonu se v sobotu deset minut po poledni představí Dětský folklorní soubor Klebetníček," doplnila Bezdomniková.

Na veletrhu se bude prezentovat jako tradičně také zámek Slavkov – Austerlitz. Představit chce hlavně projekt spolupráce s rakouským zámkem Rosenburg a novou napoleonskou expozici, která se slavnostně otevře 1. června. „Je to v současnosti nejvýznamnější projekt. Expozice vzniká v prostorách bývalých koníren na nádvoří a v podzámčí a budou ji tvořit figuríny vojáků různých hodností a pozic ze všech zúčastněných armád a vitríny se zbraněmi a výbavou vojáků," přiblížila budoucí výstavu pracovnice slavkovského zámku Šárka Hálová.

Expozice bude ovšem podstatně rozsáhlejší. „Audiovizuální složku budou tvořit hrané záběry z rekonstrukce bitvy a promítání fotografií a filmů. Součástí bude také rozsáhlé diorama, tedy jakýsi model, který má imitovat reálnou situaci v životní velikosti, včetně okolní krajiny. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet nabíjení dobové křesadlové pušky a pistole," popsala Hálová.

Na veletrhu bude zámek prezentovat také nového mobilního průvodce Slavkovem u Brna. „Jedná se o aplikaci, která pomůže uživatelům s navigací ve městě, představí mu prostřednictvím krátkých textů a popisků místní pamětihodnosti a zajímavosti a doplní je fotografiemi. Součástí bude i katalog volnočasových aktivit v okolí, ubytování a informace o dopravě," dodala Hálová.

Na stánku jižní Moravy nebudou chybět ani Bučovice. „Budeme se prezentovat každý den. Dnes budeme na pultu Brno a okolí, kde budeme nabízet kromě informací a zajímavostí o městě a zámku také bučovická vína. Součástí je i roznos materiálů a pozvánek, kterého se ujme voják ve švédské uniformě," nastínil Josef Bouda z bučovického informačního a kulturního střediska.

Zítra se Bučovice připomenou díky pódiovému programu. Součástí chystané módní show totiž bude vystoupení bučovické skupiny Karel Gott revival Morava.