Teď se vedení města rozhodlo tyto dvě oblasti oddělit. Nemají totiž podle radnice příliš společného a jejich rozdělení zvýší efektivitu zařízení.

Bučovický místostarosta Jiří Horák připomněl, že myšlenka oddělit kulturu a sport ve městě má své opodstatnění. „Tato dvě odvětví spolu nikdy až tak nesouvisela. Vždyť co má společného organizování kulturních akcí, jako jsou hody, výstavy a koncerty, třeba s technickým zabezpečením provozu letního koupaliště? Prakticky nic,“ vyzdvihl Horák rozdíly mezi vedením sportovních a kulturních zařízení v Bučovicích.

Rozdělením oblastí vzniknou dvě volná místa vedoucích jednotlivých oddělení. „Přesto, že fakticky vzniknou dvě funkce místo jedné, bude to pro město ekonomicky úplně stejné, protože vedoucí budou mít o něco nižší plat. Efektivita řízení městských zařízení se však díky rozdělení zvýší,“ uvedl Horák.

Vedoucím Správy sportovních a kulturních zařízení byl až dosud Josef Brychta. „Rád bych zůstal u kultury, a proto se samozřejmě přihlásím do výběrového řízení. I dřív jsem měl na starosti hlavně kulturu a sport řešil převážně Jaroslav Hrabovský, ale jako hlavní vedoucí jsem měl přece jen nějaké povinnosti, které teď odpadnou a díky tomu bude víc času na řešení konkrétních záležitostí v kultuře,“ připomněl Brychta výhodu rozdělení pravomocí.

Nějaké nové návrhy už teď nosí v hlavě. „Jednou z podmínek výběrového řízení je zpracování koncepce rozvoje kultury ve městě, takže představu o dalším fungování kulturního střediska samozřejmě mám. Konkrétní návrhy ale zatím nechci zveřejňovat,“ dodal Brychta.

Bučovický bazén a další sportoviště má momentálně na starosti Josef Hrabovský. Zda na této pozici zůstane i nadále, však jisté není. „Prozatím, dokud nebude známý výsledek výběrového řízení, mě město pověřilo správou této oblasti. Přihlášku do výběrového řízení jsem zatím nepodal, svou účast teprve zvažuji a zatím jsem se nerozhodl, jestli ji vůbec podám,“ podotkl Hrabovský.

Výběrové řízení na obě dvě místa vedoucích je otevřené komukoli. Vedení města však předpokládá, že se přihlásí právě lidé, kteří až dosud sportoviště a kulturní zařízení ve městě spravovali. Přihlášky je možné posílat až do 23. srpna.

Kromě vedoucích kulturních a sportovních zařízení hledá bučovický městský úřad ještě další kolegy. „Nabízíme místo odborných referentů na úseku silničního hospodářství odboru dopravy a na úseku památkové péče. Hledáme také nového vedoucího oddělení stavebního řádu. S ostatními výběrovými řízeními to však nemá nic společného, spíš se nám to tak náhodou sešlo,“ doplnil místostarosta Ho­rák.