Rekonstrukce zabere ještě dva týdny. Kvůli tomu je nutné zasaženou část silnice objíždět kolem nádraží. Školáci a ostatní obyvatelé města mohou využít služeb náhradní dopravy.

Po týdnu oprav nikdo nehlásí žádné výrazné problémy. Všichni uznávají, že rekonstrukce je potřeba. „Přejezd se začal opravovat, protože byl jeho povrch zničený. Akci plně organizují železničáři, objížďka vedoucí kolem nádraží měří asi dvanáct set metrů,“ uvedl vedoucí odboru dopravy bučovického městského úřadu Zdeněk Kolaja.

Objížďka se dotýká především Sokolovské, Polní a Vlárské ulice a přilehlého nádraží. „S rekonstrukcí ani objížďkou nemáme problém, po objížďce jezdíme a všechno je v pořádku,“ popsala situaci kolem rekonstrukce Miluše Machálková z Bučovic, která má z Polní ulice přejezd na dohled.

Zpočátku byly problémy s prachem, který od rekonstruovaného přejezdu létal do ulic. Železničáři však teď přejezd dvakrát denně kropí, aby se neprášilo do ulic. „Manžel je upozornil, že se práší, a začali to okamžitě kropit. Celkově jsou velice vstřícní,“ pochvalovala si Machálková. Informaci, že železničáři kropí přejezd dokonce dvakrát denně, potvrdil i tajemník bučovického úřadu.

Školákům a ostatním, kteří nepoužívají běžně auto, slouží po dobu oprav náhradní autobusová doprava. „Aby lidé nemuseli chodit po objížďce pěšky, zajistili jsme autobusovou dopravu. Ta je zaměřená hlavně na školáky, které stojí cesta do školy jenom čtyři koruny a to nemusejí mít ani žákovskou průkazku,“ doplnil vedoucí odboru dopravy.

Stížnosti na rekonstrukci úřad momentálně neeviduje, i když bezprostředně po začátku oprav některé drobné nepříjemnosti lidé zaznamenali. „Stěžovali si nám potom, že je na objížďce tma. Tak jsme požádali železničáře, aby večer rozsvěceli nádražní světla, a teď už je vše v pořádku,“ uzavřel Kolaja.