Politické špičky přijely ve dvě odpoledne do Bučovic na Vyškovsku na tamní zámek. Ještě před začátkem jednání odpovídali členové vlády na dotazy novinářů ohledně aktuální situace ve školství a zdravotnictví. Po jednání vlády je na programu setkání s radními ze zmíněných dvou krajů, po kterém následuje debata se starosty z regionu.

Předseda vlády Petr Fiala a několik ministrů ještě před příjezdem na bučovický zámek navštívili různá místa na jihu Moravy. Před polednem se Fiala vypravil na Gymnázium a Střední odbornou školu zdravotnickou a ekonomickou Vyškov. „Krátce před jednou hodinou odpoledne bylo na programu setkání se starostou města Bučovice,“ informovali o středeční návštěvě českého premiéra na Vyškovsku stání úředníci.

Ilustrační foto.
Podvodník z jižní Moravy vydělal na hlemýždích. Dopadení trvalo čtvrt století

Ministr zemědělství Marek Výborný a ministr životního prostředí Petr Hladík měli po poledni navštívit Ždánický les, kde debatovali na téma adaptace lesů na klimatickou změnu.

Vicepremiér a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se před středečním polednem chystal do Nemocnice Vyškov, kde bylo naplánováno setkání s vedením a zaměstnanci. „Tématem diskuze bude aktuální situace v nemocnici. Následně se vládní delegace přesune do prostor nově otevřené magnetické rezonance, zrekonstruovaného radiodiagnostického oddělení a zrekonstruovaného centra léčebné rehabilitace,“ stálo v oficiálním programu vládní návštěvy.