Poprvé si jej plavci mohli zdarma vyzkoušet v sobotu dvacátého třetího června při slavnostním otevření. Bývalé koupaliště u Klobouček už totiž přestalo vyhovovat. A to jak nárokům návštěvníků, tak i hygienikům.

„Bylo zastaralé, šlapala po nás hlavně hygiena a také silně unikala voda. Proto se minulé vedení města rozhodlo sportovní areál místního fotbalového klubu v Hájku rozšířit o plovárnu a vytvořit tak ucelený zábavní celek,“ vysvětlila bučovická starostka Šárka Šilerová.

Lidé jsou s novým plaveckým areálem spokojení, ale mnozí si představovali mnohem větší vodní plochu. „Moc se tu mě i mým dvěma dětem líbí. Na starém koupališti chyběly jakékoli atrakce. Je ale pravda, že když už se stavěl zcela nový bazén, mohl být o nějaký ten metr větší,“ namítla například Eva Hudylivová.

Ale starostka jen pokrčila rameny. „Tak to nechalo vyprojektovat a schválilo minulé zastupitelstvo. A já je obdivuji, protože sehnat čtyřicet milionů vůbec nebylo snadné,“ hájila se Šilerová.

Sama si však myslí, že možnosti vodních radovánek jsou dostačující. „Koupaliště je rozhodně větší, než to minulé. Oba bazény, klidový na plavání i druhý s tobogánem, jsou každý dlouhý dvacet pět metrů. Navíc je tu i brouzdaliště pro nejmenší,“ doplnila starostka.

Na nedostatek atrakcí si návštěvníci podle ní rozhodně stěžovat nemohou. Dvě skluzavky, vodní hříbek, padesátimetrový tobogán, vodní dělo, vířivky, tryska.

„K tomu připočítejte možnost výběru mezi rychlým občerstvením nebo posezením v restauraci. Sportoviště s tenisovými a volejbalovými kurty, fotbalovým hřištěm a pláckem na petanque je s koupalištěm propojené a za padesátikorunové vstupné pro dospělého mohou v Hájku návštěvníci klidně strávit celý den a nudit se nebudou. Navíc do budoucna je v plánu rozšířit sportoviště o plážový volejbal a minigolf,“ dodal zase tajemník bučovické radnice Antonín Kotrba.

Přesto ještě zbývá udělat v novém areálu několik věcí. „Je potřeba zajistit dopravní obslužnost, dokončit silnice, chodníky, doladit parkoviště. Vlastně to, co je nejméně vidět, ale nejvíce stojí. A ty miliony ještě budeme muset sehnat,“ posteskla si starostka.