Šestnáct autobusových a jedna vlaková linka přibude obyvatelům jihovýchodní části okresu. Od prvního července tam totiž cestující budou svážet autobusy integrované dopravy. Tu v kraji provozuje společnost Kordis.

„Jde o jednu etapu, ve které rozšíříme systém nejen na Vyškovsku, ale také v oblasti západně od Kyjova. Integrace se bude týkat celkem sedmapadesáti obcí,“ informoval specialista v dopravě společnosti Kordis Michal Kocourek.

Podle něj přibude celkem šestnáct autobusových a jedna vlaková linka. Každá obec zahrnutá do integrovaného systému bude mít minimálně šest párů spojů v pracovní a tři v nepracovní dny.

„Například spojení mezi Vyškovem a Bučovicemi zajistíme v průběhu pracovních dní dvanácti přímými spoji a dvěma s přestupem v Bohdalicích. V nepracovních dnech zavedeme pět přímých spojů,“ vyjmenoval Kocourek.

Lidé na změny dlouho čekali

Například starosta Kozlan Roman Vaculčík zatím netuší, jestli rozšíření integrovaného systému do vesnice přinese nějaké zlepšení.

„Změny jsem zaregistroval asi před půl rokem. Měl jsem hned několik připomínek k pozdním ranním odjezdům a brzkým odpoledním příjezdům. Obyvatelé by tak ráno chodili pozdě do práce a zpátky by se dostali zase až kdo ví kdy. Kordis mi odpověděl, že bude námitky akceptovat. Tak uvidíme,“ popsal kozlanský starosta.

Větší počet autobusů o víkendech vítají obyvatelé Kojátek. „Získáme navíc tři spoje v sobotu a v neděli, což je dobrá zpráva. Jinak bude jezdit stejný počet autobusů jako doposud, jen s několikaminutovými rozdíly,“ uvedla starostka Kojátek Jarmila Tesařová.

Nadšení jsou především ti obyvatelé dané části okresu, kteří často pendlují mezi Vyškovem a Bučovickem. „Už bylo opravdu načase. Například za celou neděli jezdí z Bučovic do okresního města pouhé dva spoje. Odtud do Brankovic zase jezdí jen dvakrát v pracovní den přímý spoj. Slyšela jsem, že se situace výrazně zlepší, že autobusů bude jezdit o dost víc. To je dobrá zpráva,“ řekla třeba Žaneta Jeřábková.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nezaměstnanost prý sníží lepší dopravní spojení