„Chci, aby lidé měli možnost zjistit informace k důležitým otázkám, které je zajímají. Proto jednou týdně zveřejníme nějakou aktuální otázku a odpověď na ni,“ uvedla bučovická starostka Šárka Šilerová.

Otázky mohou položit obyvatelé k problémům, které je trápí a na něž může radnice odpovědět. „Pokud ale nikdo žádnou otázku nepoloží, určíme si ji sami podle toho, co považujeme v danou chvíli za důležité a co by lidé měli vědět či co je zajímá,“ naznačila starostka.

Odpovídat budou představitelé města a vedoucí odborů a organizačních složek, tedy například vedoucí technických služeb. „První otázka, kterou vše začínáme, se týká rušení kasáren v Bučovicích. Lidé si mohou přečíst, jaký mám na věc názor,“ řekla Šilarová.

Další rozšíření komunikace, tentokrát už obousměrné, radnice teprve chystá. „Zatím se řeší technické záležitosti, ale chci zavést chat, na kterém bych jednou za měsíc vedla na webu internetovou diskusi s obyvateli. Kdy se nám podaří vše uskutečnit, zatím nevím. Možná to bude až příští rok,“ odhadla starostka.