Účastníci řízení se sejdou na konci února, aby žádost projednali přímo na místě. „Pokud to půjde dobře a nikdo nebude mít žádné připomínky, stavební povolení vydáme na začátku března. Měsíc musí viset na úřední desce a pak bude právoplatné. Na začátku následujícího měsíce by se pak dělníci mohli pustit do úprav," potvrdil vedoucí oddělení stavebního úřadu bučovické radnice Zdeněk Bárek.

Termín dokončení prací je naplánovaný na konec června. Dělníci tedy budou třídu přeměňovat, aby vyhovovala požadavkům mateřinky, při vyučování. „Chod školy to však naruší jen minimálně. Budeme jen přizpůsobovat třídu základní školy dispozicím mateřské," ujistil vedoucí bučovického odboru územního plánování, rozvoje a investic Roman Seitl.

Přeměna vyjde zhruba na dva miliony korun. Jak před časem naznačil ředitel Základní školy 710 Aleš Navrátil, přestavba bude mnohem levnější než přístavba. „Před několika roky jsme přistavovali pavilon pro jednu třídu školky a to vyšlo zhruba na pět až šest milionů korun," poukázal Navrátil.

Město se rozhodlo vytvořit novou třídu mateřinky loni, kdy si nechalo udělat analýzu demografického vývoje počtu narozených dětí. Ten ukázal nedostatek míst v mateřských školách pro období školního roku 2013/2014 a 2014/2015.

Pro svůj plán se Bučovičtí rozhodli využít právě Základní školu 710, která není zcela zaplněná. Její kapacita je sedm set míst. „Máme ovšem jen asi čtyři sta žáků. Nevidím tedy důvod, proč bychom volné prostory nemohli nabídnout právě pro vznik nové třídy mateřské školy," poznamenal ředitel.

Podle dřívějších slov ředitelky bučovických mateřinek Jindřišky Potěšilové nebude díky tomuto kroku problém s přijetím dětí. „Podle plánu bude školka pěkná a útulná, máme se na co těšit," zhodnotila Potěšilová.