Na špatnou kapacitu sportovišť pro zimní přípravu upozornil například na říjnovém zasedání sportovní komise v Bučovicích předseda baseballistů Lubomír Vykoukal. „Nové prostory by nepochybně ocenili florbalisté, volejbalisté, my i ostatní sportovci. Případná sportovní stavba je pro Bučovice velmi důležitá," zdůraznil Vykoukal.

Zároveň upozornil na nedostatečnou kapacitu haly při základní škole, kdy podstatnou část tréninků stráví přípravou. „Využití případných nových prostor bych pak samozřejmě ocenil také ke kulturním a společenským akcím," připomněl šéf týmu Pelicans Bučovice.

Představa nové sportovní haly nadchla i ředitele Základní školy 710 Aleše Navrátila, který by si přál, aby byla k dispozici alespoň v dopoledních hodinách i oběma bučovickým školám.

Mimo to by i on přivítal její možné kulturní využití. „Představoval bych si ideálně víceúčelovou halu, která by sloužila nejen ke sportovním, ale i ke kulturním účelům. Pomohlo by to i školám. Mrzí mě, že takovou reprezentativní akci, jakou je ples školy, musíme organizovat v nedalekých Nesovicích," poukázal ředitel.

Řadu let se spekuluje o sportovní hale v Součkově ulici. „Případnou lokalitu je potřeba promyslet, protože se obávám, že v této ulici by mohl být problém se zajištěním dostatečného počtu parkovacích míst," zamyslel se Navrátil.

Výhrady ke stávající budově má hned z několika důvodů také trenér volejbalistů Zbyněk Čížek. „Téma moderního sportoviště bylo aktuální už před spoustou let. Bohužel zatím čekáme. Troufám si říct, že jsme špičkový volejbalový oddíl, jenže musíme sportovat v hale, která rozhodně není ideální svými rozměry, nízkým stropem a která je nevhodná pro oficiální sportovní utkání. Nové prostory ocení nejen trenéři a sportovci, ale také ostatní obyvatelé města," je přesvědčený trenér Čížek.

Kromě klasického vybavení by ocenil i případné rehabilitační zázemí a možnost občerstvení. Na druhou stranu upozornil, že si nedokáže představit její rovnoměrné fungování ke sportovním a kulturním účelům. „Nejsem proti částečnému využití i ke kulturním akcím, ale nedokážu si představit, aby třeba večer se v hale konal ples a hned ráno sportovní zápas. Prioritou by určitě mělo být sportovní využívání," upřesnil svůj pohled Čížek.

Vedoucí florbalu Ladislav Dufek je k výstavbě nové haly skeptický. Podle něj měla být postavená už dávno. „Bučovicím zásadně chybí už spoustu let. Ale realizaci nevěřím. Jsme snad jediní v okolí bez vlastní haly. Ta současná má sice dobrý povrch, ale je kapacitně malá," přidal se k ostatním Dufek.

Zmínil, že pro veškerá oficiální utkání jeho svěřenců je zcela nevhodná, a proto zápasy hrají v Morkovicích na Kroměřížsku. „Kdybychom se představovali na domácí půdě, utkání by přilákala i vyšší počet fanoušků, které na zápasech potřebujeme," zdůraznil vedoucí florbalu.

Starosta Bučovic Radovan Válek připouští, že výstavba nové haly je v plánu dlouhodobě. V cestě stojí nedostatek peněz. „Dobře víme, že v Bučovicích máme volejbal i jiné sporty na vysoké úrovni, ale na novou halu bohužel nejsou peníze. Rozpočet je omezený. Mohlo by se jednat o částku až k padesáti milionům korun," naznačil starosta.

Investice tak rozhodně není na pořadu dne. „Pokud bychom zvažovali výstavbu nové haly, určitě by to nebylo dřív, než za dva až tři roky. I tak je to ovšem pouze hypotetické," uzavřel Válek.

VERONIKA LAURA BOHÁČKOVÁ