„Dohodli jsme se na tom, že mě koaliční partneři zvolí starostou, post místostarosty svěříme Jiřímu Horákovi z KDU – ČSL. Dalšími členy městské rady by se měli stát Petr Obruča, Miroslav Bílek a Jana Vlachová,“ informoval lídr sdružení Volba pro město Radovan Válek.

Právě obsazení mladého člena KDU – ČSL na místo místostarosty mnozí považují za překvapení. „Samozřejmě jsme tento krok se stranickými kolegy důkladně zvažovali. Zjistil jsem, že se na ně mohu v mnoha věcech spolehnout. Pokud mě zvolí, tak předpokládám, že se mi budou v politické sféře hodit i znalosti z personalistiky, kterou jsem studoval,“ přiblížil důvody vstupu do politiky šestadvacetiletý člen KDU – ČSL Jiří Horák.

Ve znění koaliční smlouvy patří k zásadním bodům zlepšení činnosti městského úřadu a komunikace s lidmi. S tím úzce souvisí snaha získávat dotace z různých zdrojů na podporu školství, kultury a cestovního ruchu.

Koaliční aktivity zatím nechávají chladnou současnou starostku města Šárku Šilerovou. „Nebudu se vyjadřovat k žádné koaliční smlouvě, ještě neproběhlo ustavující zastupitelstvo,“ zmínila se stručně starostka.

Právě termín ustavujícího zastupitelstva není ještě známý. Stížnost na průběh voleb podalo koncem října poražené Sdružení nestraníků. Krajský soud má na rozhodnutí dvacet dní od podání návrhu.