„Už několik let máme vizi o vytvoření jakéhosi vinařského centra. Bučovice jsou vinařské město a něco takového tu chybí. Stavbu jsme chtěli koupit už za bývalého vedení města, tehdy se to bohužel nepodařilo. Přitom jsme měli i přislíbené dotace," nastínil předseda bučovických vinařů Aleš Navrátil.

Kromě zázemí pro vinaře by měl objekt fungovat mimo jiné jako ubytovna pro hosty. „Chceme tam například předvádět výrobu vína. V plánu je i vytvoření školicí místnosti, kde bychom pořádali minisommeliérské kurzy se zkouškou. Už teď vím o velkém množství zájemců. Napřed ale musíme sehnat potřebné peníze," uvedl Navrátil.

Dotace na podporu vinařství, kterou měli přislíbenou, už podle něj pravděpodobně neplatí. „Budeme teď muset pro uskutečnění našich plánů hledat nějakého investora. Náklady totiž rozhodně nebudou zanedbatelné," přiznal šéf bučovických vinařů.

I přesto, že jim budova zatím nepatří, mají v ní vinaři své oficiální sídlo. „Ale je v dezolátním stavu. Bude vyžadovat rozsáhlou rekonstrukci," podotkl Navrátil.

Zatím však vinaři mají jen studii, projekt ještě není zpracovaný. Podle všeho ovšem nebude zahrnovat jen opravu objektu, zkulturnění se dočká i sklep a okolí domu.