HLASUJTE V ANKETĚ

Dopravní komplikace ve Vyškově neberou konce. Přednedávnem zpřístupněnou Křečkovskou ulici čeká v polovině roku zase uzavírka.

Kvůli výstavbě nového povrchu vozovky bude uzavřená téměř celá silnice. Uzavírka začne už v úseku před restaurací Letiště a ukončí ji až cedule značící Vyškov.

„Z našeho rozpočtu na tuto akci máme vyčleněno víc než jednadvacet milionů korun. Z této sumy bychom měli hradit asi sedmnáct milionů korun, zhruba dva miliony korun zaplatí společnost Vodovody a kanalizace Vyškov a zbylou částkou se bude podílet radnice,“ informoval šéf vyškovské oblasti jihomoravské krajské správy a údržby silnic Zdeněk Gardelka.

Z uzavírky se ježí už teď hrůzou vlasy na hlavě především místním. „Už vážně nevím, jestli se mám děsit nebo brečet. Už to bude třetí uzavírka. Město Kocourkov bylo pouze slabý odvar toho, co se děje ve Vyškově,“ je přesvědčená obyvatelka Vyškova Táňa Výborná.

Co bude uzavírka pro řidiče skutečně znamenat? „Tato otázka je zatím předčasná. Jakmile vše dostane konkrétnější obrysy, domluvíme se na konkrétních podmínkách a termínech se Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje. Časové období uzavírek a omezení, která na řidiče čekají, se čtenáři a obyvatelé Vyškovska včas dozvědí,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Vodaři se budou na akci podílet kvůli nekvalitní práci, kterou v ulici podle silničářů vloni odvedla jimi najatá dodavatelská firma. „Povrch vozovky připomíná tankodrom. Po pravdě řečeno bychom uvítali, kdyby se podíleli větší částkou než jsou dva miliony korun. Kdyby měli totiž celou tu ulici vyfrézovat, tak je to bude stát mnohem více peněz,“ doplnil Gardelka.

Ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář uvedl, že částka je vypočítaná z příslibu, ke kterému se společnost zavázala. „S větší částkou než dva miliony korun nepočítá ani náš rozpočet. Prostě víc peněz si nemůžeme dovolit uvolnit. Ovšem je jasné, že silničářům by se hodilo to, abychom dali peněz co možná nejvíc,“ je přesvědčený Kramář.

Za příspěvek města dělníci dají do pořádku například Lenfeldovu ulici. „Zde se opravy dotknou vozovky, parkovacích stání a travnatých ploch. V Křečkovské ulici pak upravíme vjezdy k domům a také pozměníme napojení některých křižovatek. Tyto zásahy vyjdou městskou pokladnu na víc než tři miliony korun,“ uvedla Bednářová.

Křečkovskou ulici podle ní čeká také oprava chodníků.

Kdy se podaří stavbu dokončit, zatím nevědí ani sami silničáři. „Ideální by bylo, kdybychom nový asfaltobeton stihli potáhnout do konce tohoto roku. Ovšem počasí je nepředvídatelné. Předpokládáme ale to, že minimálně většina prací se nám podaří udělat ještě v tomto roce,“ slíbil Gardelka.

DALŠÍ ČLÁNKY O UZAVRÍKÁCH V KŘEČKOVSKÉ ULICI NAJDETE V PRAVÉM HORNÍM ROHU.
DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM.