Konkrétně v Milonicích o této možnosti jednali poprvé v polovině měsíce. „Přijel k nám zástupce České pošty a projekt nám představil. Líbí se nám, že by se vyšlo vstříc obyvatelům a neomezily se služby, na které jsou zvyklí. Na druhou stranu jsou s projektem spojené výdaje a my nevíme, jestli bychom je zvládli pokrýt," sdělila milonická starostka Jitka Chramostová. Mezi náklady by patřil například pronájem prostor. Ten nyní platí Česká pošta obci, ale v případě Pošty Partner by jej platila vesnice pronajímateli.

Obecní peníze by se musely použít také na zaplacení člověka, který by na nově vzniklé pobočce pracoval. „Máme měsíc na to, abychom se rozhodli. Pokud řekneme, že do toho nepůjdeme, tak osloví ještě místní podnikatele, jestli by neměli zájem se na poštovní službě podílet," řekla k dalšímu postupu Chramostová.

V případě, že by se v Milonicích žádný zájemce nenašel, hrozí, že pošta zcela zanikne. Obyvatelé by tak museli jezdit do sousedních Nesovic. „Pochopitelně by to nebylo dobré, ačkoliv Nesovice nejsou nějak daleko. V Milonicích bydlí hodně starších lidí a pro ty je určitě dobré mít poštu na dosah. Problém by mohla představovat také otevírací doba. Kvůli práci už sám nestíhám současnou pobočku," komentoval možné zrušení pošty Ondřej Zabloudil.

Takové variantě se zástupci obce budou snažit vyhnout. „Podrobně to projednáme na příštím zasedání zastupitelstva. Uděláme vše pro to, aby byla pobočka zachovaná," ujistila Chramostová.

PAVLÍNA VÁŽANOVÁ