„Počítáme také s novými technologiemi pro rozšířenou výuku a výcvik, ale i s projekty souvisejícími s armádními modernizačními programy. Centrum simulačních trenažérových technologií dále propojíme se simulačními centry Severoatlantické aliance,“ potvrdila mluvčí Magdalena Dvořáková.

Zmínila ale i nebytnou údržbu stávajícího výcvikového a učebního prostoru i opravy vybavení. Zdůraznila význam pro armádu jako celek.

„Velitelství výcviku-Vojenská akademie je vzdělávacím a výcvikovým zařízením, které je odpovědné za profesní přípravy personálu formou kariérových, odborných a speciálních kurzů. Ty využívají zejména sbory nižších důstojníků, praporčíků, poddůstojníků, mužstva, Aktivní zálohy a civilních zaměstnanců,“ zmínila mluvčí.

Chobotničky pro miminka v Olomouci můžou lidé posílat prostřednictvím vyškovské knihovny.
Chobotničky pomohou dětem. Vyškovská knihovna je sbírá do 21. února

Instruktoři ve Vyškově především řídí a organizují základní přípravu rekrutů a zabezpečují vojenskou přípravu studentů Univerzity obrany v rozsahu jejich působnosti. „Plánují využití učebních a výcvikových zařízení ve vojenských výcvikových prostorech armády a podílí se na jejich modernizaci a rozvoji, včetně simulačních a trenažérových technologií,“ pokračovala Dvořáková.

Vyzdvihla však především zajištění součinnosti a logistické podpory při zabezpečení činnosti a výcviku, který dlouhodobě provádí Britský vojenský poradní a výcvikový tým v České republice.