Předseda osadního výboru připravuje další kroky, aby k demolici nedošlo. „Dědice nejsou vhodná lokalita na domov důchodců. Lidé už jsou tak rozlobení, že to přesahuje únosnou mez. Připravujeme proto druhou část petice, kterou předáme vedení města. Nemůžeme to nechat jen tak, protože budova k nám patří. Na první petici bylo kolem tisíce podpisů,“ řekl.

Redaktoři Deníku Rovnost v Dědicích oslovili dvacet lidí různých věkových kategorií. Nezávisle na věku se většina shodla, že se jim návrh nové budovy líbí. „Je to modernější, demolice mi nevadí. Hodně se mi líbí i stávající budova, ale je stará a asi nevhodná. Jsem spokojený i s budoucím využitím, domov pro staré lidi mi nevadí,“ uvedl například Dědičan Ladislav Hartman.

Ilustrační fotografie.
Vyučující matematiky? Ohrožený druh. Školy je jen složitě shánějí

Pro výstavbu nové a modernější budovy byl i další z oslovených mužů. „Staré jsou dobré jen tvarůžky. V budově jsou tři výškové úrovně, nejde s tím dělat nic jiného,“ poznamenal muž.

O zdravotnické škole∙ Město koupilo budovu bývalé zdravotnické školy za devět milionů čtyři sta šedesát tisíc korun loni v prosinci.
∙ V únoru odhlasovali zastupitelé návrh na její demolici.
∙ Osadní výbor připravuje druhou část petice, aby zůstala původní podoba budovy zachována.
∙ Z dvaceti redakcí oslovených lidí se dvanácti nová podoba líbila, osm se přiklánělo k zachování historického rázu.


Redaktoři zjistili, že nová budova se líbí i některým z těch, kteří podepsali petici proti bourání. Naopak jiným vadil hlavně velmi moderní ráz nové stavby. „Kdyby byla postavená v historickém duchu, líbila by se mi víc. Návrh se podle mě nehodí ani ke kostelu, ani k náměstí,“ uvedl například Martin Michalík. Vyjádřila se i Jarmila Dokoupilová. „Je to zvláštní a nevím, jak to sem zapadne. Třeba si zvykneme. Uvidíme, až to bude hotové,“ podotkla Dokoupilová.

Podle starosty Vyškova Karla Goldemunda schválili demolici zastupitelé. „Nikdo nepřišel s konkrétním návrhem, co by mělo v tak velké budově být. Navíc by ji musel někdo kompletně opravit a také se o ni starat. Návrh na celkové využití nikdo nepřednesl,“ upozornil starosta Goldemund.

Dodal, že domov pro důchodce město dlouhodobě potřebuje. Kromě toho nabídne i parkovací místa pro personál i návštěvy budoucích klientů. V jiném případě by prý mělo město s parkováním potíže. „U domu služeb nebo klasického bydlení bychom se bavili o úplně jiném počtu parkovacích míst,“ dodal starosta.

Dělnici se za pár týdnů pustí do první části oprav hřbitova.
Dělníci opraví část hřbitova. V polovině června předá město staveniště