„Bílého burčáku se však stále vypije o dost víc, zhruba o sedmdesát procent," uvedl zakladatel bošovického vinařství Veritas Vlastimil Pospíšil.

Sezona burčáku podle něj trvá zhruba dva měsíce, od září do listopadu. „Kolik se ho za dobu vinobraní prodá, je ale velmi těžké říct. To se nedá ani odhadnout," vysvětlil Pospíšil.

Bílý i červený burčák si lidé můžou koupit také u vinaře Emila Maršálka z Prušánek, který má vinotéku také v centru Vyškova. Jeho zákazníci také nakupují víc bílou variantu zkvašeného moku, ale rozdíl mezi touto a červenou se podle něj pomalu srovnává. „Když jsem s výrobou červeného burčáku začal, zájem nebyl tak velký. Teď už ho prodáváme jen o něco méně než bílého. Obecně jde tento produkt dobře na odbyt," potvrdil Maršálek, který bude burčák nabízet asi do poloviny října.

Toho se chystá využít i Vyškovan Jaroslav Soukup. „Burčák mám hodně rád. Letos už jsem ho vypil skoro deset litrů a ještě si jich pár určitě dám. Radši mám bílý, ale ani červeným nepohrdnu. Kdyby byl k dostání celoročně, rozhodně bych ho nevypil během měsíce tak velké množství," svěřil se Soukup.

LENKA ONDRÝSKOVÁ