Zájemci se už od podzimu zapisují do pořadníku. Nastěhují se celkem do dvaceti bytů určených pro jednotlivce a do pěti pro dvojice. Na zahradě za domem si odpočinou na připravených lavičkách. Příležitost je určená především pro místní, kteří již před začátkem projektu potvrdili zájem v dotazníkovém šetření. Křenovický obecní úřad tehdy obdržel 162 vyplněných dotazníků, mezi kterými v drtivé většině převažovala pozitivní reakce.

V přízemních prostorách stavby bude ordinace pronajatá praktickému lékaři pro dospělé. Vstup zůstane ve školní ulici. „Na novou ordinaci se moc těším, protože ta stávající má malou čekárnu a je stavebně nevhodně vyřešená. Problémy máme například s tím, že se nám zde nevytočí záchranka s transportním lehátkem, respektive s nosítky,“ potvrdila Deníku všeobecná praktická lékařka Hana Svobodová.

Studie rekonstrukce.
V Pustiměři budou mít nové kulturní centrum. Podívejte se, jak bude vypadat

Potíží s nevhodnými prostory řeší podstatně více. Změna poslouží i jejím pacientům. „Ordinace totiž navíc sdílíme dohromady s dětskou lékařkou. Nabídku obce na nové prostory opravdu velmi vítáme,“ dodala Svobodová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Nejedná se přitom o klasický domov důchodců. Chybí pečovatelská služba a noví obyvatelé tak budou stále v dobré fyzické a psychické kondici. Zájemci o bydlení proto budou přitom muset ještě před nástupem doložit od praktického lékaře vlastní zdravotní stav s ohledem na zmíněné podmínky.

Možnost bude alternativou i pro klasické domovy důchodců. „Na okrese Vyškov je v krajských zařízeních celková kapacita ve výši 474 lůžek pro seniory. Každá žádost se posuzuje individuálně a podle naléhavosti potřeby. Ročně se uvolní většinou zhruba do dvou tisíc míst. Čekací doba je v rozmezí několika týdnů až měsíců,“ odpověděli na dotaz zástupci kraje.