Ze 139 hlasujících jich v této kategorii hodnotilo pětapadesát procent pětkou a více než pětina čtyřkou. „Byt jsme ve Vyškově hledali poměrně dlouho,“ potvrzovala zkušenost třeba Vyškovanka Veronika, která si nepřála uveřejnění celého jména.

Příležitosti do budoucna může posílit větší komerční výstavba. Příkladem je projekt bytových domů na místě bývalé prádelny Chrištof, celkem tady vznikne 299 bytových jednotek. „Parkování tam bude v naprosté většině případů v podzemních garážích,“ přiblížil developer Tomáš Kaláb.

Pracovníci stavební firmy dovezli z kamenolomu v Opatovicích směs přírodního kameniva, se stávajícím jej po ploše rozprostřeli, zarovnali a zhutnili.
Zámecká zahrada ve Vyškově má opravené povrchy. Město plánuje rekonstrukci

Vyškov přitom spravuje více než čtyři stovky městských bytů. Výstavba tří domů s dalšími více než padesáti takovými byty je zároveň v přípravě na ulicích Albrechtova a Dvořákova. „Po dostupném bydlení pro důchodce i mladé rodiny cítíme celospolečenskou poptávku. Městské byty mají nespornou výhodu v podobě nižšího nájmu v porovnání s komerčními,“ vysvětlil před časem vyškovský místostarosta Roman Celý.

Nejpozitivněji hodnotili hlasující na webu Vyškovského deníku podporu mládežnického i vrcholového sportu stejně jako sportoviště a vyžití pro volný čas. Ze sto třiceti zapojených jich oznámkovalo pětačtyřicet dvojkou a patnáct procent jedničkou.

Výstava Proměny Vyškova pokračuje v muzeu až do osmnáctého června.
VIDEO: Přestavbu zámku i návrhy studentů ukazuje výstava Proměny Vyškova

Sportování mezi mládeží podporuje třeba červnová akce Park v pohybu. „Generace rodičů či prarodičů dnešních školáků si samozřejmě pamatují každodenní hraní dětí venku, na hřištích či každém volném plácku, což dnes bohužel neplatí. Každému podpůrnému projektu, aby se pohyb nevytrácel z běžného života, je třeba napomáhat,“ prohlásil předseda Komise pro sport a využití volného času Rady města Vyškova David Mach.