„Mnoho lidí z našeho sídliště si myslí, že organizátoři upřednostňují jednostranně družstevní vlastnictví,“ prohlásila Marie Zálešáková, která si na problém stěžovala už minulý týden na veřejné schůzi pro obyvatele s některými zástupci okresního města.

Navíc se jí nelíbí, že když obyvatelé budou v družstvu, zkomplikuje se jim nakládání s majetkem. „To pak nebudeme moct byty bez problému prodat,“ řekla Zálešáková.

Vedení města prý o postupu společnosti ISA Consult ví. „Na základě stížností obyvatel se věcí budeme zabývat. Pozval jsem si zástupkyni společnosti Ivanu Ščigelovu na středu a chci jí zdůraznit, že jejím úkolem je představit všechny způsoby privatizace,“ uvedl starosta Petr Hájek.

Ščigelová však obvinění odmítá. „Mluvila jsem o osobním vlastnictví i o družstvu. To druhé je ale více pravděpodobný způsob. Pokud jsou v domě lidé, kteří nechtějí byt koupit nebo dluží za nájem, je pro ně družstvo jediná možnost,“ bránila se Ščigelová.

Podle ní nemá firma důvod upřednostňovat družstevní vlastnictví. „Je to dokonce pracnější způsob převedení domů. Naše společnost dostane zaplacené stejně bez ohledu na způsob prodeje,“ namítla Ivana Ščigelová.